Із ТОТ на Батьківщину вдалося повернути 10 українських дітей, фото

13:31, 20.06.2024
Із ТОТ на Батьківщину вдалося повернути 10 українських дітей, фото

«Нова влада» змушувала дітей ходити до російської школи та щопонеділка співати гімн країни-агросорки. (Фото: Телеграм Омбудсман України)

Ще десятьох українських дітей вдалося повернути до України. Разом зі своїми рідними вони проживали на тимчасово окупованих територіях – у Донецькій, Херсонській та Запорізькій областях.

 

Як інформує УМ, про це 20 червня Телеграмі повідомив омбудсмен Дмитро Лубінець.

 

«На Батьківщину вдалося повернути 10 українських діток! Діти разом зі своїми рідними проживали на ТОТ – у Донецькій, Херсонській та Запорізькій областях. Проте нині вони на підконтрольній Україні території оговтуються від пережитих жахів, які їм влаштовувала окупаційна «влада», – повідомив Лубінець.

 

За його словами, діти на власні очі бачили, як росіяни здійснювали безпідставні обшуки в їхніх помешканнях. А мама одного із хлопчиків повідомила, що вони взагалі проживали у пошкодженому російським снарядом будинку.

 

«Нова влада» змушувала дітей ходити до російської школи та щопонеділка співати гімн країни, яка принесла розруху, страх та безлад. На щастя, декому вдавалося здобувати онлайн українську освіту, проте батьків залякували, що у такому разі дітей відбиратимуть. Тож аби цього не трапилося, українці ухвалюють рішення залишити все, аби вберегти життя і майбутнє своїх дітей», – зазначив омбудсмен.

 

 

Він повідомив, що діти, які повернулися, вже відвідали Центр захисту прав дитини. З ними поспілкувалася компетентна мультифункціональна команда, яка зафіксувала злочини, свідками чи жертвами яких вони були.

 

«Україна завжди готова до повернення кожного і надаватиме базову гуманітарну, медичну, психологічну, соціальну та іншу необхідну допомогу», – наголосив Лубінець.

 

 

Нагадаємо, що напередодні (19 червня) на територію України повернули 16-річного хлопця, якого родичі вивезли з Лисичанська до Воронезької області в Росії.

 

Повідомити про факт незаконного переміщення дітей на ТОТ або територію РФ можна на гарячу лінію 0 800 50 17 20 — у межах України, 044 299 74 08 — для дзвінків з-за кордону, електронна адреса — [email protected].

 

Як повідомляла УМ, Катар допоміг: до України повернули 11 дітей викрадених росіянами.