Єдина роумінгова зона з ЄС: Зеленський підписав давно назрілий закон

12:18, 18.06.2024
Єдина роумінгова зона з ЄС: Зеленський підписав давно назрілий закон

Зеленський підписав закон про роумінгову зону з ЄС.

Закон №10265 про єдину роумінгову зону з ЄС підписано президентом України Володимиром Зеленським.

 

Як інформує УМ, про це свідчать дані на сайті парламенту.

 

Закон Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та в цілому 22 травня.

 

Він забезпечує приєднання України до спільної роумінгової зони Україна - ЄС та отримання українцями послуг роумінгу у країнах ЄС у режимі "Роумінг як вдома" (RLAH).

 

Згідно із законом українці зможуть користуватися зв'язком у країнах ЄС без додаткових платежів протягом 4 місяців, відповідно громадяни ЄС - в Україні.

 

"На практиці RLAH - це послуга, яка означає, що під час подорожей в ЄС дзвінки, SMS та передача даних включені у домашній пакет послуг, відповідно послуги роумінгу надаються без додаткової плати. Також перевагами спільної роумінгової зони зможуть скористатись і користувачі європейських операторів, які подорожують в Україну.

 

Також завдяки цьому Закону суттєво покращується інвестиційний клімат для бізнесу у сфері електронних комунікацій. Вітчизняні суб’єкти господарювання отримають високий ступінь довіри, працюючи за єдиними правилами з європейськими партнерами відповідно до законодавства ЄС.

 

 А ще він забезпечує ефективне співробітництво з Органом європейських регуляторів електронних комунікацій (BEREC) та виконання умов для отримання Україною режиму внутрішнього ринку з ЄС у сфері електронних комунікацій", - зазначили у пресслужбі ВР.

 

Як повідомляла УМ, пропозицію Європейської комісії щодо розширення дії мобільного роумінгу в ЄС на Україну затвердила Рада Євросоюзу.