Україна та Палау встановили дипломатичні відносини, фото

13:27, 16.06.2024
Україна та Палау встановили дипломатичні відносини, фото

Під час перемови очільників України та Палау. (Фото Офісу президента)

На полях Глобального саміту миру у Швейцарії Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Президентом Республіки Палау Сурангелом Віппсом-молодшим.

 

Як інформує УМ, про це 16 червня повідомили на сайті Офісу Президента.

 

У присутності лідерів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба і директорка Бюро внутрішніх справ Республіки Палау Юніс Аківо підписали Спільне комюніке про встановлення дипломатичних відносин між державами.

 

Зустріч президентів стала першим контактом на найвищому рівні між Україною та Палау.

 

Глава Української держави подякував Сурангелу Віппсу-молодшому за підтримку територіальної цілісності й суверенітету України та запросив Палау долучитися до імплементації пункту Формули миру «Екологічна безпека».

 

 

«Дуже важливо, що ви знайшли можливість прибути на Саміт миру. Дякую за вашу чітку позицію. Питання, які обговорюються на Саміті, важливі не лише для Європи, а й для всього світу», – сказав Президент України.

 

Володимир Зеленський розповів про загрози для екології, які провокує російська окупація Запорізької АЕС, і зауважив, що окупанти зберігають на території електростанції зброю та вибухівку, а також примушують до роботи український персонал.

 

Він також наголосив на важливості об’єднання країн світу навколо Міжнародної коаліції за повернення українських дітей.

 

 

Нагадаємо, що у рамках Міжнародного саміту миру у Швейцарії відбулася перша зустріч на найвищому рівні між Президентом Володимиром Зеленським та Президентом Палау Сурангелом Віппсом-молодшим. Однією із тем зустрічі стало питання екологічної безпеки.

 

Як повідомляла УМ, Саміт миру: оприлюднено проєкт декларації.