Напередодні Саміту миру Путін хотів підірвати підтримку України країнами Заходу– ISW

10:22, 16.06.2024
Напередодні Саміту миру Путін хотів підірвати підтримку України країнами Заходу– ISW

Путін хоче безсастережної капітуляції України.

Путін спеціально озвучив свої вимоги щодо «мирних» переговорів із Україною за день до початку Глобального саміту миру, щоб підірвати підтримку Заходом законних вимог України до Росії та відвернути увагу від завдання побудови міжнародного консенсусу в питанні покарання РФ за неспровоковану агресію.

 

Як інформує УМ, про це в своєму черговому огляді пишуть аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

 

«Повторно сформульовані Путіним передумови для «мирних» переговорів включали визнання незаконної анексії Росією окупованих і контрольованих Україною територій і згоду України на демілітаризацію, «денацифікацію» (повалення нинішнього українського уряду та його заміну проросійськими ставлениками) і згоду України відмовитися від спроб приєднатися до будь-яких зовнішніх блоків безпеки – ті ж вимоги, які він висував перед початком повномасштабного вторгнення в 2022 році і які він постійно повторював упродовж війни», – вказують експерти.

 

На їхню думку, «заява Путіна про те, що він відкритий до будь-яких «переговорів», які не ґрунтуються на тому, що фактично є беззастережною капітуляцією України, за своєю суттю вводить в оману».

 

«Заяви Путіна про його нібито «готовність до переговорів» таким чином переорієнтували міжнародний дискурс, щоб висвітлити, як Путіна, який не зацікавлений у дотриманні принципів Статуту ООН у своїй загарбницькій війні в Україні, не запросили на конференцію», – вважають фахівці Інституту вивчення війни.

 

Нагадаємо, що 15-16 червня Швейцарія приймає Глобальний саміт миру, у якому бере участь понад сотня учасників. Росії й Китаю серед них немає.

 

Президентка Швейцарії перед самітом наголосила, що в певний момент у майбутньому Росія має бути включена у мирний процес, а міжнародна спільнота, на думку Віоли Амгерд, може «підготувати ґрунт для прямих переговорів між сторонами, що воюють».

 

За день до конференції, 14 червня, російський президент Володимир Путін заявив, що Москва припинить вогонь і буде готова розпочати мирні переговори, коли Україна повністю виведе війська з Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей і заявить про відмову вступити до НАТО. Також, за його словами, Захід має скасувати санкції проти Москви.

 

У МЗС України заявили, що «всі озвучені Путіним ультиматуми вже багато разів лунали з Москви і спрямовані на те, щоби ввести в оману міжнародну спільноту». Українські дипломати зауважили, що показовим є час проголошення заяви Путіна, адже, «закидаючи такі сигнали в інформаційний простір напередодні Саміту миру в Швейцарії, Путін переслідує тільки одну мету: завадити участі лідерів і країн в цьому саміті».

 

Як повідомляла УМ, Зеленський на Саміті миру: «Ми маємо зупинити цю війну».