Держсекретар США прибув до Києва й зустрівся із Зеленським, фото

11:27, 14.05.2024
Держсекретар США прибув до Києва й зустрівся із Зеленським, фото

Блінкен прибув до Києва, щоб "продемонструвати непохитну підтримку Україні". (Фото: Secretary Antony Blinken соцмережа Х)

До Києва у вівторок вранці 14 травня потягом прибув Державний секретар США Ентоні Блінкен.

 

Як інформує УМ, про це 14 травня повідомили агентство Reuters та Блінкен у соцмережі Х.

 

"Сьогодні я повернувся до Києва, щоб продемонструвати нашу непохитну підтримку Україні, яка захищає свою свободу від російської агресії", - сказав Блінкен.

 

Reuters нагадує, що це перший візит високопосадовця США до України після того, як минулого місяця Конгрес ухвалив довгоочікуваний пакет військової допомоги Україні на суму 61 мільярд доларів.

 

Поїздка має на меті продемонструвати солідарність США з Україною, яка намагається відбити масовані російські бомбардування на своєму північно-східному кордоні.

 

Блінкен сподівається "послати сильний сигнал заспокоєння українцям, які, очевидно, перебувають у дуже складному становищі", − сказав американський чиновник, який на умовах анонімності поспілкувався з журналістами, що подорожують з Блінкеном.

 

"Місія держсекретаря тут полягає в тому, щоб поговорити про те, що наша додаткова допомога буде надаватися таким чином, щоб допомогти зміцнити їхню оборону (і) дозволити їм все більше перехоплювати ініціативу на полі бою", - зазначив, зокрема американський урядовець.

 

Артилерія, ракети великої дальності і ракети ППО, схвалені президентом Джо Байденом 24 квітня, вже надходять до українських військ, сказав урядовець.

 

Блінкен запевнить українських посадовців, включно з президентом Володимиром Зеленським, у незмінній підтримці США та виголосить промову, зосереджену на майбутньому України, сказав посадовець.

 

Зранку вівторка Володимир Зеленський зустрівся з Блінкеном й наголосив, що Україні необхідні два ЗРК Patriot для захисту Харківщини.

 

“Я хочу обговорити з вами деякі, на мою думку, дуже важливі питання. По-перше, рішення щодо пакета – для нас є ключовим, щоби він прибув якомога швидше. По-друге, це протиповітряна оборона. Це найбільший наш дефіцит. Я думаю, що це найбільша проблема ", – сказав Президент.

 

 

За його словами, сьогодні потрібно два Patriot для Харкова, Харківської області. "Тому, що люди під вогнем. Вони стурбовані, вони перебувають під російськими атаками", - зазначив Зеленський.

 

Нагадаємо, що видання Politico написало, що Блінкен цього тижня приїде до Києва. Точний маршрут виданню був невідомий, але один із співрозмовників сказав, що дороги в Києві служби безпеки перекриють на деякий час у вівторок і середу.

 

У неділю Блінкен прокоментував російські наступальні дії в Харківській області. За його словами, немає жодних сумнівів, що багатомісячна затримка із затвердженням додаткового фінансування та відправкою озброєнь в Україну від США "мала ціну".

 

Раніше Білий дім заявив, що російські сили продовжать просування в межах своєї нової спроби наступу на півночі Харківської області, але не очікує "серйозних проривів".

 

Як повідомляла УМ, Державний секретар США Ентоні Блінкен заявляє, що Вашинтон робить усе можливе, щоб прискорити військові постачання Україні, в тому числі для створення загрози Криму.