«Газпром» зазнав рекордних збитків за останні 25 років

15:51, 12.05.2024
«Газпром» зазнав рекордних збитків за останні 25 років

"Газпром" скорочує інвестиції на 2024 рік приблизно на 15% через скруту. (facebook.com/gazprom.neft)

Російський «Газпром» зазнав рекордних збитків за останні 25 років всоєї діяльності.

 

Тим не менше, Кремль планує ще більше обкласти податками одну зі своїх найбільших державних компаній.

 

Як інформує Україна молода, про це йдеться в розвідувальному огляді британського Міноборони  неділю, 12 травня.

 

Британці нагадують, що "Газпром" повідомив про найбільший річний збиток за останні 25 років. Тоді як у 2023 доходи "Газпрому" впали приблизно на 30%, що призвело до річного чистого збитку в розмірі близько 6,9 млрд доларів.

 

Як зазначається в огляді, вторгнення країни-агресора росії в Україну у 2022 році та подальше погіршення відносин із Заходом серйозно обмежили діяльність "Газпрому".

 

Повна переорієнтація експорту "Газпрому" з європейських ринків, ймовірно, продовжуватиме обмежувати його прибутки щонайменше до 2030 року, зазначається у повідомленні.

 

Хоч "Газпром" і зміг переорієнтувати частину своєї торгівлі на альтернативні ринки, через інфраструктурні обмеження, вони, ймовірно, становили лише від 5% до 10% втрачених європейських продажів у 2023 році, йдеться в огляді.

 

У британській розвідці припускають, що збільшення або майбутні продажі залежатимуть від будівництва нової інфраструктури, наприклад, газопроводу "Сила Сибіру 2".

 

Також зазначається, що високе оподаткування доходів "Газпрому" у 2022 та 2023 роках майже напевно зменшило можливості та стимули для компанії інвестувати в розширення на альтернативні ринки. У 2023 році "Газпром" сплатив до російського бюджету приблизно 28 мільярдів доларів, що становить близько 9% від загальних доходів бюджету росії.

 

Однак уряд рф має намір ще більше збільшити податкове навантаження на "Газпром" у 2024 році, що, ймовірно, вплинуло на рішення "Газпрому" скоротити свої інвестиції на 2024 рік приблизно на 15%, зазначили аналітики відомства.

 

Як повідомляла «УМ», російська компанія «Совкомфлот» перейменувала нафтові танкери після того, як вони потрапили під санкції Сполучених Штатів.