У Києві: створили гігантський мурал із Залужним, в ТЦК – великі черги

16:54, 02.05.2024
У Києві: створили гігантський мурал із Залужним, в ТЦК – великі черги

Мурал із Залужним Євген Кучер намалював за 13 годин - побачити рекордне полотно можна у Святошинському районі. (Фото: instagram.com/eugenefullen |)

У Святошинському районі.столиці з'явився мурал із зображенням колишнього головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного.

 

Як інформує УМ, про це в Іnstagram повідомила фотографиня Євгенія Фуллен.

 

"На мою думку, вклад Валерія Залужного в збереження і розвиток культури більший, ніж усвідомлює теперішній момент", — пише Євгенія Фуллен.

 

За її словами, художнику Євгенію Кучеру вдалося створити цей витвір стріт-арту усього за 13 годин.

 

Розмір "полотна" сягає понад 120 квадратних метрів, що стало найбільшим "портретом" Валерія Залужного в Україні. Це відповідними дипломами зафіксували представники "Книги рекордів України".

 

"Суспільство має знати актуальну історію, яка проходить повз молодь і не тільки", — пише Євгенія Фуллен, додаючи, що не варто не забувати пережиту історію та завдяки кому українці змогли цю історію переживати.

 

А ще у Києві спостерігаються шалені черги вже біля трьох районних ТЦК та СП. Скупчення чоловіків у кількості 50 та більше осіб було помічене біля Солом’янського, Дарницького та Деснянського військкоматів.

 

Як розповідають у чергах – більша частина людей прийшли до ТЦК саме оновити свої данні, багато тих, хто прийшов з заявою на відстрочку, чимало студентів, яким потрібні довідки для навчання. В черзі також є старшокласники, випускники шкіл, яким потрібно стати на облік. Дехто з чоловіків приходить сюди другий день поспіль, бо черга дуже повільно просувається – опрацювання однієї особи займає приблизно годину часу. Люди у чергах гають час у мобільних телефонах та за розмовами.

 

 

Про умови очікування й годі казати, тут їх майже немає, можна лише стояти або спертися спиною на стіну будівлі.

 

Військові кажуть, що черги до ТЦК були і раніше, просто на них не звертали уваги. Зараз вони стали трохи більшими, але ніякого авралу немає.

 

"Люди й раніше приходили до ТЦК та СП і стояли там у чергах. Вони знімали з обліку автомобілі на підприємствах або ставили їх на облік, здавали документи на відстрочку, здавали документи про те, що навчаються, оформляли документи на виїзд за кордон. Черги були постійно. Просто на них ніхто не звертав уваги. Зараз усі чомусь почали казати про величезні черги, бо людей дійсно трохи більше почало прибувати до ТЦК", - розповів ТСН.ua на умовах анонімності один із співробітників ТЦК та СП.

 

Відомо, що закон про мобілізацію набере чинності після 18 травня, тож журналісти поцікавилися у Міноборони України, як можна до цього часу вирішити питання з чергами до ТЦК? Які є альтернативні шляхи відвідування колишніх військкоматів, щоб уникнути черг?

 

У Міноборони запевняють, що альтернатива стояння у чергах під ТЦК та СП з’явиться після того, як закон про мобілізацію набуде чинності – 18 травня. З цієї дати має запрацювати електронний кабінет військовозобов’язаного, принаймні його базова версія та тоді ж мають розпочати прийом документів у ЦНАПах, які вже начебто готові до такої роботи – лише очікують на постанову Кабміну, яка все врегулює.

 

"З 18 травня оновити свої дані можна буде у ТЦК та СП, ЦНАП, а також дистанційно – у електронному кабінеті військовозобов’язаного. Зараз триває робота над його створенням, враховуються всі нюанси пов'язані з кіберзахистом інформації", -заявив речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін.

 

Як повідомляла УМ, Е-кабінет військовозобовʼязаного запрацює 18 травня.