Україна отримала 18 модульних мостів від іноземних партнерів

13:58, 19.04.2024
Україна отримала 18 модульних мостів від іноземних партнерів

Україна отримала від іноземних партнерів 18 модульних мостів загальною вартістю $23,3 млн. (Фото: Фейсбук Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України)

Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури в межах проєкту "Відновлення критично важливої логістичної інфраструктури та мережевого сполучення (RELINC)" отримало 18 комплектів модульних мостів (виробник – Acrow Corporation of America, США).

 

Як інформує УМ, про це 19 квітня повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України у Фейсбуці.

 

Як зазначається, проєкт RELINC ініційований Україною та Світовим банком. Придбанням та доставкою мостових систем займається Управління ООН з обслуговування проєктів в Україні. Загальна вартість контракту – 23,3 млн доларів США. Уся партія – 18 комплектів – уже в Україні.

 

Також повідомляється, що постачальник модульних мостових систем ACROW Corporation of America також подарував Агентству окремий контейнер із обладнанням для встановлення мостів – домкратами та деформаційними швами.

 

"Модульні мости дають можливість швидко відновлювати транспортне сполучення там, де постійні інженерні споруди зруйновані чи пошкоджені внаслідок бойових дій, а також забезпечувати логістику товарів та вантажів", - йдеться в повідомленні.

 

У Міністерстві зауважили, що Україна вже має досвід використання модульних мостів.

 

"З грудня 2022 року країна отримала 6 модульних мостів від Швеції, 18 від Чехії, 10 від Норвегії. Франція передала 3 тимчасові мости — кожен спроєктований під конкретну задачу та об’єкт. Фінляндія готує пакет допомоги, до якого також увійдуть тимчасові модульні мости.

 

У червні 2023 року в Україну прибули перші модульні мости від американських фондів: неприбуткової фундації The Conflict and Development Foundation (CDF) і фонду Говарда Баффета, який фінансує постачання 9 модульних мостів в Україну", - розповіли в Міністерстві.

 

Як повідомляла УМ, Зміцнення енергосистеми: Британія виділила Україні понад 180 млн доларів.