Трипільську ТЕС знищено через відсутність в Україні ракет – Зеленський

11:18, 16.04.2024
Трипільську ТЕС знищено через відсутність в Україні ракет – Зеленський

Росіяни зуміли знищити Трипільську ТЕС, оскільки в України повністю закінчились ракети для її захисту на тлі браку допомоги від союзників.

 

Як інформує УМ, про це заявив Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю PBS

 

Президент України коментував спільний захист Ізраїлю союзниками, які минулими вихідними відбили іранську атаку. За словами президента, Ізраїль сам не зміг би захиститись від такого масованого удару з іранської сторони.

 

"Було задіяно багато всього, чого не вистачає Україні… Це дійсно демонстрація того, що таке союзники не на папері, а в небі", – сказав президент, додавши, що Україна захищає небо самостійно.

 

Він підкреслив, що союзники дають Україні ту чи іншу техніку, але "з нею у нас дефіцит".

 

"Я вам наведу один приклад дуже простий – на Трипільській станції, а від неї залежить світло у київському регіоні. Летіли 11 ракет. Перші 7 ми знищили, 4 знищили Трипілля. Чому? Тому що було ракет нуль. У нас закінчились всі ракети, які захищали Трипілля", – розповів президент.

 

Напередодні Зеленський після засідання Ставки верховного головнокомандувача заявив, що західні держави можуть так само допомогти Україні захиститись від російських атак, як і Ізраїлю – під час іранських ударів.

 

У Білому домі заявили, що США відмовились від будь-якої бойової участі у війні в Україні, тому не збиватимуть іранські дрони, які запускає Росія, як вони з союзниками зробили це минулими вихідними в Ізраїлі.

 

Як повідомляла УМ, Чехія законтрактувала перші 180 тисяч снарядів для України.