У Варшаві – польсько-українська зустріч урядів, на кордоні – розблокування пункту пропуску «Угринів-Долгобичув», фото

14:08, 28.03.2024
У Варшаві – польсько-українська зустріч урядів, на кордоні – розблокування пункту пропуску «Угринів-Долгобичув», фото

Денис Шмигаль розпочав візит до Польщі із зустрічі з Прем'єр-міністром Дональдом Туском. (Фото: Телеграм Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України)

До Варшави для участі у міжурядових консультаціях прибула українська делегація на чолі з Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.

 

Як інформує УМ, про це 28 березня повідомляє на своїй сторінці у Telegram Денис Шмигаль.

 

У Варшаві в канцелярії прем’єра 28 березня розпочалися міжурядові консультації України та Польщі. Крім Шмигаля, у консультаціях беруть участь віцепремʼєр-міністр України Ірина Верещук, міністр аграрної політики Микола Сольський.

 

"Розпочинаємо візит до Польщі із зустрічі з Прем'єр-міністром Дональдом Туском. Скоординуємо наші питання перед спільним засіданням урядів. Говоритимемо про зброю для України, ситуацію на кордоні наших держав, розвиток торгівлі та інфраструктури" - повідомив український прем’єр.

 

 

Делегації зустрілися біля будинку уряду, далі міністри почали спілкування за закритими дверима. Після консультацій премʼєри вийдуть до журналістів на спільний брифінг.

 

 

"Розраховуємо на прагматичний і конструктивний діалог та напрацювання дієвих рішень", - наголосив Шмигаль.

 

 

Крім того в четвер 28 березня на кордоні з Польщею розблокували рух вантажівок у пункті пропуску «Угринів-Долгобичув».

 

Про це повідомили на сайті Державної прикордонної служби України.

 

За інформацією, яку українським прикордонникам надали польські колеги, на території Польщі перед пунктом пропуску «Угринів-Долгобичув» завершилось блокування руху вантажних транспортних засобів в обох напрямках.

 

Пропуск даної категорії транспорту здійснюється у звичайному режимі. На перетин кордону в цьому пункті пропуску очікують 120 вантажівок.

 

Поряд з цим, суміжна сторона повідомила, що ритмічний пропуск ваговозів орієнтовно триватиме до 2 квітня, зауважили в ДПСУ.

 

Прикордонники закликали водіїв та перевізників врахувати цю інформацію під час перетину українсько-польського кордону.

 

Також в ДПСУ нагадали про збільшення динаміки руху легкових автомобілів та автобусів, у звʼязку з наближенням Великодня у країнах Євросоюзу.

 

Найбільш завантаженими пунктами пропуску в межах Львівської області на сьогодні є «Шегині», «Краківець» і «Рава-Руська».

 

Прикордонники радять відстежувати інформацію щодо стану черг на сторінці Західного регіонального управління у Фейсбуці за посиланням. Дані оновлюються кожні три години.

 

Додамо, що станом на ранок 28 березня в чергах на пунктах пропуску з польським кордоном «Ягодин», «Рава-Руська», «Угринів» стояли майже 370 вантажівок.

 

Як повідомляла УМ, в Польщі розпочала роботу Коаліція бронетехніки на підтримку України.