Багатотисячні протести проти Орбана: в Угорщині вимагають відставки уряду

11:29, 27.03.2024
Багатотисячні  протести проти Орбана: в Угорщині вимагають відставки уряду

Тисячі протестують проти Орбана в Угорщині після того, як колишній інсайдер оприлюднив запис справи про трансплантацію.

У столиці Угорщини Будапешті тисячі людей вийшли на протест увечері, 26 березня, із вимогою відставки прем'єр-міністра Віктора Орбана та головного прокурора після оприлюднення аудіозапису зі свідченнями про корупцію в угорському уряді.

 

Як інформує УМ, про це повідомило агенство Reuters.

"Тисячі людей протестували у Будапешті біля парламенту у вівторок, вимагаючи відставки головного прокурора та прем’єр-міністра Віктора Орбана", - йдеться у повідомленні.

 

Протестувальники пройшли маршем від офісу головного прокурора до будівлі парламенту з вигуками "У відставку, у відставку".

 

Перед протестувальниками виступив Петер Мадяр - колишній чоловік ексочільниці міністерства юстиції Угорщини Юдіт Варги. Саме він опублікував аудіозапис, де його колишня дружина визнала змову, з метою приховування корупції в уряді країни.

 

Мадяр підтвердив наміри створити власну партію, щоб "кинути виклик Орбану" на місцевих виборах та виборах до Європарламенту в червні.

 

"Угорці дякують вам за те, що ви прийшли сьогодні тисячами…, щоб сказати владі, що з нас досить," - зазначив Мадяр.

 

Як повідомляється, у центрі скандалу – колишній державний секретар міністерства юстиції Угорщини Пал Волнер, якого у 2022 році звинуватили в отриманні хабарів від колишнього голови судових виконавців Дьордя Шадла. Обидва не визнали себе винними у правопорушенні. Прокуратура вимагає ув'язнення обох фігурантів.

 

У своїй заяві прокурори заявили, що проаналізують запис, який, за словами Мадяра, він зробив у січні 2023 року, також будуть зібрані додаткові докази у справі.

 

Угорщина у липні перебере на себе піврічне головування в Раді ЄС. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан знову виступив із критикою ЄС та "західного світу", а також закликав прихильників допомогти йому "окупувати Брюссель" на виборах до Європарламенту, що відбудуться влітку.

 

Як повідомляла УМ, Орбан догрався: ЄС готує план з підриву економіки Угорщини.