Дружба та співробітництво: Україна та Албанія підписали договір

12:49, 28.02.2024
Дружба та співробітництво: Україна та Албанія підписали договір

Володимир Зеленський та Еді Рама підписали Договір про дружбу та співробітництво між Україною та Албанією (Фото: сайт ОП)

У Тирані під час зустрічі президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Албанії Еді Рама у середу, 28 лютого, підписали Договір про дружбу та співробітництво між Україною та Республікою Албанія.

 

Як інформує УМ, про це 28 лютого повідомили в пресцентрі Офісу Президента.

 

Як зазначається, документ сприятиме розвитку співпраці з Албанією та зміцненню позицій України в Балканському регіоні.

 

Згідно з договором, Україна та Албанія розвиватимуть взаємовигідне співробітництво в галузі торгівлі, економіки, науки й технологій, культури, освіти, охорони здоров’я, засобів масової інформації, туризму та спорту.

 

Передбачається також встановлення комерційних контактів між державними і приватними підприємствами та організаціями двох держав.

 

Крім того, сторони співпрацюватимуть у сфері охорони довкілля, застосування екологічно чистих технологій та раціонального використання природних ресурсів.

 

Україна й Албанія забезпечуватимуть розширення контактів між громадянами та державними й недержавними організаціями, профспілками, навчальними та культурними закладами, молодіжними і спортивними організаціями двох держав.

 

Також Україна та Албанія співпрацюватимуть у питаннях боротьби з організованою злочинністю, тероризмом, наркоторгівлею, торгівлею людьми, контрабандою всіх видів, зокрема й культурних та історичних цінностей.

 

Раніше повідомлялося, що Зеленський прибув до столиці Албанії Тирани.

 

Як повідомляла УМ, Оборонна та політична співпраця: Зеленський проведе перемовини з прем’єром Албанії.