Довіряй, але перевіряй: інспектори з США та Міноборони провели спільні інспекції озброєння, фото

10:51, 28.02.2024
Довіряй, але перевіряй: інспектори з США та Міноборони провели спільні інспекції озброєння, фото

Разом з інспекторами з США проведено ще дві спільні інспекції озброєння, наданого американськими партнерами (Фото: сайт Міноборони)

Представники Служби внутрішнього аудиту Міноборони, Збройних Сил України та американські інспектори провели ще дві спільні інспекції зброї, переданої американськими партнерами.

 

Як інформує УМ, про це 28 лютого повідомили на сайті Міноборони.

 

«Безпосередньо у місцях зберігання зброї вони перевірили ключові параметри:

 

відповідність серійним номерам,

 

технічний стан,

 

умови належного зберігання озброєння (безпека та охорона)», - сказано, зокрема, в повідомлені Міноборони.

 

 

Усього з початку 2024-го року проведено три командні інспекції – за Планом спільних фізичних перевірок, узгодженим сторонами раніше. Під час моніторингу зауважень з боку американської сторони не було.

 

«Ми хочемо, щоб кожен крок щодо поводження з наданою зброєю був прозорим і зрозумілим. Це означає, що Міноборони стежить за тим, як зброя обліковується, зберігається та використовується, а висновки за підсумками спільних інспекцій - ретельно опрацьовуються.

 

 

Крім того, результати та досвід набутий під час спільного інспектування, вже використовуються для розробки Інструкції, яка регулюватиме залучення, отримання, облік та використання міжнародної військової допомоги для Сил оборони від усіх іноземних партнерів», - наголосив заступник Міністра оборони Юрій Джигир.

 

Як повідомляла УМ, Україна і США вперше спільно проінспектували надану зброю.