Боєць РДК та ексофіцер ФСБ Богданов зник у Києві
Розшук колишнього співробітника ФСБ та бійця Російського добровольчого корпусу Іллю Богданова, який із 2014 року воював на боці України, розпочали столичні правоохоронці. >>
СБУ затримала двох ворожих поплічників. (Фото: сайт СБУ)
Контррозвідка Служби безпеки викрила ще двох поплічників агресора, які збирали розвіддані про дислокацію Сил оборони та наслідки повітряних атак рф у Києві та Черкасах.
Обох було затримано, при цьому, одного зі зрадників саме напередодні виїзду до країни-агресора.
Як інформує УМ, про це 13 листопада повідомили на сайті СБУ.
«За даними слідства, одного з фігурантів найбільше цікавили орієнтовні координати базування систем української ППО, у тому числі зенітно-ракетних комплексів Patriot.
Також зловмисники виїжджали на місця повітряних ударів агресора та фотографували там наслідки ворожих «прильотів». Приховані фотознімки робили з різних ракурсів та прив’язкою до місцевості.
Встановлено, що після ракетної атаки рф по Черкасах 21 вересня цього року жінка зробила приховані фото пошкодженої будівлі у центрі міста та переслала їх своєму спільнику, громадянину рф, який проживає в Києві», - сказано, зокрема, в повідомлені СБУ.
За наявними даними, після отримання «звіту» з уточнюючими відомостями щодо наслідків ураження киянин намагався виїхати до росії. Поїздку планував через територію ЄС як особа непризовного віку.
Втім, співробітники СБУ викрили плани зловмисника і затримали його після того, як він вже придбав квитки до однієї з європейських країн.
Як встановило розслідування, затриманим виявився доктор філософії, колишній викладач одного із Чернігівських закладів вищої освіти. У 2015 році він виїздив до тимчасово окупованого Криму, де отримав російський паспорт.
Невдовзі він повернувся до Києва, а вже після початку повномасштабного вторгнення рф розпочав приховано відслідковувати місця базування Сил оборони в столиці.
Згодом до підривної діяльності він залучив свою знайому з Черкас.
Співробітники СБУ задокументували її злочинні дії і затримали за місцем проживання.
Під час обшуків у помешканнях фігурантів було виявлено:
заборонену символіку країни-агресора;
сувенірну продукцію з фотографіями путіна;
паспорт громадянина рф;
мобільні телефони із доказами незаконної діяльності.
Наразі слідчі Служби безпеки кваліфікували протиправні дії затриманих за двома статтями Кримінального кодексу України:
ч. 2 ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про переміщення, рух та розташування підрозділів ЗСУ);
чч. 1, 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).
Затриманим обрано запобіжний захід – тримання під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмисникам загрожує до 8 років тюрми.
Як повідомляла УМ, контррозвідка Служби безпеки спільно з Національною поліцією та у взаємодії з Міністерством закордонних справ України заблокувала канал нелегальної міграції до ЄС вихідців із країн підвищеного терористичного ризику.
Розшук колишнього співробітника ФСБ та бійця Російського добровольчого корпусу Іллю Богданова, який із 2014 року воював на боці України, розпочали столичні правоохоронці. >>
У Києві в парку Слави комунальники здійснили демонтаж погруддя радянських військових діячів – Сидора Ковпака, Івана Черняховського, Павла Рибалка, Олексія Федорова. >>
На придбання житла для 199 ветеранських родин Черкащина отримала понад 457 млн грн. >>
12-15 метрів заввишки, в незвичайному кольорі, вже за кілька днів у Києві з’явиться всіма очікуваний символ новорічних свят — різдвяна ялинка. >>
Уже понад 30 років засновник та головний редактор видання «Факти» Олександр Швець колекціонує порцелянові скульптури, привезені з різних куточків світу. >>
Із візитом до Києва прибув вранці у понеділок, 2 грудня, канцлер Німеччини Олаф Шольц. >>