Рішення Шольца поки не давати Україні ракети Taurus підтримує 55% німців

19:38, 22.10.2023
Рішення Шольца поки не давати Україні ракети Taurus підтримує 55% німців

Cеред виборців усіх цих партій переважає підтримка позиції Шольца про те, щоб поки не передавати ракети. (facebook.com/olafscholz)

Більшість німців підтримують рішення канцлера Олафа Шольца про те, щоб поки не передавати Україні далекобійні ракети Taurus.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє dpa.

 

За результатами опитування, проведеного інститутом YouGov на замовлення dpa, з позицією Шольца погоджуються 55% респондентів, тоді як 26% її вважають неправильною.

 

На початку жовтня Шольц казав, що поки Німеччина не ухвалила рішення про постачання Україні далекобійних ракет Taurus, адже намагається не допустити "ескалації" війни. Позицію Шольца критикує опозиційна ХДС, але й також окремі представники його коаліційних партнерів ("Зелених" та "Вільних демократів").

 

Втім, серед виборців усіх цих партій переважає підтримка позиції Шольца про те, щоб поки не передавати ракети. Серед респондентів-прихильників "Вільних демократів" такої думки 57%, ХДС – 53%, Зелених – 40% (і 34% протилежної думки). Серед виборців партії Шольца СДПН його позицію  підтримують 59% опитаних, виборців правопопулістської "Альтернативи для Німеччини"  – 79%, "Лівих" – 49%.

 

Думки щодо німецької військової допомоги для України загалом розділилися: 39% вважають, що Німеччина "зайшла надто далеко", 29% – що рівень допомоги такий, як треба, 18% – що він недостатній.

 

Ксенія ЛЯПІНА, студентка Київського університету імені Бориса Грінченка.

Регенсбург, Німеччина

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шольц готує зимовий пакет допомоги Україні