Зеленський зустрівся з держсекретарем Великої Британії з питань оборони

09:49, 28.09.2023
Зеленський зустрівся з держсекретарем Великої Британії з питань оборони

Новий міністр оборони Британії зустрівся з Зеленським у Києві. (Фото: сайт ОП)

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із новопризначеним державним секретарем Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії з питань оборони Грантом Шаппсом, який перебуває в нашій країні з візитом.

 

Як інформує УМ, про це 28 вересня повідомили на сайті Офісу президента.

 

Глава держави подякував Великій Британії за потужну фінансову, оборонну та гуманітарну підтримку України під час війни.

 

«Дякую від імені всієї країни за все те, що ви для нас робите. Ми вдячні за вашу допомогу – військову, фінансову, гуманітарну. Дуже дякую, що ми можемо покладатися на вас», – сказав Президент.

 

 

Володимир Зеленський високо оцінив рівень співпраці зі Сполученим Королівством в оборонній сфері, що дає змогу суттєво розширювати спроможності української армії на полі бою, зокрема завдяки далекобійній зброї.

 

Співрозмовники також обговорили питання посилення української ППО, що особливо важливо напередодні зимового періоду.

 

Окремо було відзначено ухвалення «Групою семи» на Вільнюському саміті НАТО Спільної декларації про підтримку України та початок переговорів із Великою Британією про укладення відповідної двосторонньої угоди щодо безпекових гарантій для України.

 

Нагадаємо, що Грант Шаппс очолив Міністерство оборони Британїі замість Бена Воллеса з вересня 2023 року. "ЄвроПравда" детально розповідала про нього у статті Міністр, що прихистив родину з України.

 

Після вересневого засідання формату "Рамштайн" він анонсував десятки тисяч артилерійських снарядів для України, а також днями заявив про плани Британії підготувати ще 30 тисяч українських військових.

 

 

Як повідомляла УМ, Трюдо та Зеленський зустрілися з українською громадою у Торонто.