Арахамія лякає ектрадицією військовозобов'язаних чоловіків за кордоном

09:29, 01.09.2023
Арахамія лякає ектрадицією  військовозобов'язаних чоловіків за кордоном

Україна розглядає можливість повернення втікачів-військовозобов'язаних

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що військовозобов'язаних українців, які виїхали з України, представивши підроблені документи про непридатність до служби, можуть бути вивезені назад на батьківщину. 

 

Як інформує Україна молода, про це повідомив Давид Арахамія в ефірі телемарафону "Єдині новини".

 

За словами нардепа, спочатку державні органи будуть проводити попередній аналіз, який займатиме декілька місяців. Якщо хтось корумпував якогось посадовця, то згідно із законодавством відповідальність несуть обидві сторони. 

 

Правоохоронці будуть працювати над тим, аби легалізувати докази й висувати обвинувачення, заявив Арахамія.

 

«Що буде з людьми, які це робили? Вони будуть нести відповідальність згідно з законами за давання хабара, за підробку документів, за ухилення від мобілізації», — зазначив депутат.

 

За його словами, питання в тому, яким чином притягати людей, які вже виїхали. 

 

До них "дотягнутися" прямо зараз у правоохоронців немає можливості, але згідно з кримінальним кодексом в Україні зараз дуже посилились напрямок міжнародно-правової допомоги.

 

Тож фактично в будь-якій країні світу правоохоронні органи можуть прийти і зробити запити на екстрадицію таких людей, і привезти їх до України, щоб вони понесли відповідну відповідальність, вважає нардеп.

 

Як повідомляла УМ, 30 серпня президент Володимир Зеленський повідомив, що на засіданні Ради національної безпеки та оборони України вирішили провести комплексну перевірку обгрунтованості рішень військово-лікарських комісій щодо інвалідності та непридатності до військової служби, які було винесено з 24 лютого 2022 року.

 

Усіма випадками, коли рішення були безпідставні та незаконні, мають зайнятися правоохоронці, заявив президент.

 

ВІн також анонсував перегляд системи визначення придатності до військової служби "з тим, щоб дати більше можливостей командирам залучати військовослужбовців до виконання завдань та унеможливити маніпуляції з поняттям обмеженої придатності".