США уклали угоди з Болгарією і Південною Кореєю про постачання 155-мм снарядів Україні

10:44, 01.08.2023
США уклали угоди з Болгарією і Південною Кореєю про постачання 155-мм снарядів Україні

Вашингтон має на меті виробляти до 90 тисяч боєприпасів на місяць до 2025 фінансового року. (Фото з відкритих джерел)

 Збільшити обсяги поставок критично важливих для України 155-мм боєприпасів для підтримки контрнаступу прагнуть Сполучені Штати.

 

Як інформує УМ, про цеповідомило видання Financial Times.

 

За словами посадовців, на яких посилається видання, США вже уклали угоди з Болгарією і Південною Кореєю про постачання снарядів в Україну та ведуть переговори з Японією про те ж саме.

 

У публікації йдеться, що адміністрація Байдена вже кілька місяців знала про виснаження запасів боєприпасів в України та активізувала зусилля, щоб доставити снаряди Києву.

 

Як зазначають співрозмовники видання, зусилля США з надання зброї зосереджені на постачанні більшої кількості снарядів калібру 155 мм, що включають в себе поставки від міжнародних союзників у короткостроковій перспективі, а також плани наростити їхнє виробництво в США протягом наступних двох років.

 

Згідно з даними армії США, Вашингтон має на меті виробляти до 90 тисяч боєприпасів на місяць до 2025 фінансового року, порівняно з 24 тисячами зараз і 14 тисячами на місяць до повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

 

Тому Сполучені Штати будують більше виробничих ліній, в тому числі переоснащують завод у Канаді та встановлюють нову складальну лінію в штаті Техас. Армійські чиновники заявили, що вони також можуть створити нові потужності для завантаження, складання і пакування 155-мм боєприпасів в штатах Арканзас, Айова і Канзас.

 

Раніше США виділили пакет військової допомоги Україні на 800 млн доларів. До його складу вперше увійшли касетні боєприпаси.

 

У Білому домі раніше пояснювали, що надання касетних боєприпасів – тимчасовий захід, поки не будуть розгорнуті потужності для виробництва звичайних артилерійських боєприпасів. Крім того, Україна зобов'язалась мінімізувати ризик використання касетних боєприпасів.

 

Як повідомляла УМ, США офіційно надали Україні касетні боєприпаси і пояснили чому..