Єдина мобільна медична команда в Україні працює за допомогою телемедичних технологій

18:44, 22.06.2023
Єдина мобільна медична команда в Україні працює за допомогою телемедичних технологій

Жителі віддалених сіл чекають прийому в лікарів мобільних бригад

Упродовж травня 2023 року мобільні медичні команди, які працюють з ініціативи ГО Академії Сімейної Медицини України за сприяння бюро ВООЗ України, проконсультували у віддалених населених пунктах Черкаської області понад 300 пацієнтів. 

 

Про це повідомляє Україна молода.

 

Найчастіше команда лікарів зіштовхувалась з серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом, невралгією, хворобами органів дихання, сезонними алергіями у пацієнтів. Ба більше, більшість з них роками не звертались до медиків.

 

Слід зазначити, що під час виїздів до фахівців, зокрема фельдшера Світлани Міронової,  почали все частіше звертатись ВПО, проте чимало  із них потребує психологічної підтримки. Переважно, це люди, які пережили окупацію і тяжко виїжджали із захоплених територій, або українці, які втратили захисника.

 


Наші медики в Черкаській області працюють за допомогою сучасних технологій телемедицини. Вони є ефективним інструментом для надання допомоги віддалено, особливо в сільських районах, де доступ до медичних закладів є обмеженим. Ці новітні технології також сприяють зменшенню навантаження на лікарів та поліклініки, оскільки деякі пацієнти, (враховуючи проблему у період війни з логістичними шляхами,  можуть отримати консультацію і лікування онлайн, не вимагаючи фізичного присутності.

 

 

«Головна перевага мобільних медичних команд є телемедицина - використання відеозвязку та інших технологій для віддаленого консультування лікарів. За допомогою телемедицини медики можуть отримати доступ до інформації пацієнта, встановити дистанційний діагноз та надавати рекомендації щодо подальшого лікування», - зазначив В’ячеслав Миронов, координатор проєкту в Черкаській області.

 

Слід зазначити, що сімейні лікарі, які консультують віддалено пацієнтів є з окупованих територій, зокрема Херсонської, Запорізької областей. 

 

Тож, ініціативи ГО Академії Сімейної Медицини України спільно з бюро ВООЗ в Україні показує, як сучасні технології можуть змінювати та поліпшувати організацію медичної системи та забезпечувати доступну та якісну медичну допомогу.

 


Як повідомляла УМ, від початку минулого літа на деокупованих територіях Київщини запрацювали мобільні медичні групи. Консультують, проводять обстеження та надають безкоштовно ліки. А вже з вересня проєкт з ініціативи ГО «Академії Сімейної Медицини України» та за сприяння бюро ВООЗ в України розширився ще на 6 областей: Харківську, Сумську, Чернігівську, Волинську, Хмельницьку та Черкаську.