На Київщині негода наробила лиха

11:42, 21.06.2023
На Київщині негода наробила лиха

Спекотна погода змінилася на стрімкі зливи, які цими днями затопили частину Київської області. (Фото: сайт ГУ ДСНС у Київській області.)

Увечері 20 червня та вночі 21 червня в Київській області негода наробила лиха. Працівники Державної служби з надзвичайних разів ліквідовували наслідки підтоплень.

 

Як інформує УМ, про це 21 червня повідомили в прес-службі  на сайті ГУ ДСНС у Київській області.

 

Зазначається, що лише в Бучанському районі рятувальники п'ять разів залучалися до ліквідації наслідків підтоплень. Воду довелося відкачувати з:

 

приміщення церкви в місті Вишневе;

аптеки, ресторану та семи будинків у селі Софіївська Борщагівка;

офісного приміщення багатоповерхового житлового будинку у селищі Крюківщина.

 

"Гостро стоїть питання підтоплень і в інших напівпідвальних приміщеннях новозбудованих житлових комплексів Бучанського району. Більшість з них використовуються власниками малого бізнесу і навіть невеликі опади тут призводять до підтоплень", — пояснюють рятувальники.

 

У ДСНС додають, що через хаотичну забудову та відсутність повноцінної системи водовідведення рятувальникам раз за разом доводиться використовувати аварійно-рятувальне обладнання для відкачування води:

 

"Потерпають громадяни, знищується майно і тому проблема потребує спільного вирішення з місцевими органами влади".

 

Нагадаємо, що минулого тижня в Івано-Франківській області через паводки розмиті дороги у кількох районах. Через це були ускладнені проїзди до низки сіл.

 

Як повідомляла УМ, невтішні прогнози: до 2100 року півпланети увійде в нові кліматичні зони.