«Україна проти Росії»: у Міжнародному суді ООН починаються публічні слухання

10:49, 06.06.2023
«Україна проти Росії»: у Міжнародному суді ООН починаються публічні слухання

Приміщення в Гаазі, де проходитиме Міжнародний суд ООН: проведе публічні слухання у справі щодо порушення Росією двох конвенцій

Із 6 по 14 червня 2023 року Міжнародний суд ООН проведе публічні слухання у справі щодо порушення Росією двох конвенцій – про боротьбу з фінансуванням тероризму та про заборону всіх форм расової дискримінації.

 

Як інформує УМ, слухання в Гаазі будуть присвячені розгляду справи по суті.

 

Відбудеться два раунди виступів сторін: 6 та 12 червня виступає юридична команда України, 8 та 14 червня – Росії.

 

Слухання транслюватимуться в прямому ефірі двома офіційними мовами Суду - англійською та французькою.

 

Нагадаємо, що Міжнародний суд ООН 8 листопада 2019 визнав свою юрисдикцію у справі щодо порушення Росією двох конвенцій. Суд також наголосив, що Україною були дотримані всі процесуальні досудові процедури. Це рішення означає, що Міжнародний суд ООН може перейти до розгляду справи по суті.

 

Україна 16 січня 2017 року подала до Міжнародного суду ООН позов проти Росії щодо порушення Конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції про заборону расової дискримінації.

 

Звинувачення, висунуті Росії, включають: надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням; збиття літака “Малайзійських авіаліній” рейсу MH17; обстріли житлових районів Маріуполя та Краматорська; знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік Волновахи; вибух під час мирного зібрання в Харкові; дискримінацію щодо української та кримськотатарської громад; заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу; хвилі зникнень, вбивства, самовільні обшуки, затримання; обмеження на викладання української й кримськотатарської мов.

 

Як повідомляла УМ, Третейський суд: Гаага зобов'язала рф виплатити мільярдні компенсації «Нафтогазу».