Суд розгляне справу військових рф, які в Гостомелі убивали цивільних

09:20, 27.05.2023
Суд розгляне справу військових рф, які в Гостомелі убивали цивільних

Російські злочинці розстріляли щонайменше десять цивільних автівок у Гостомелі

П´ятеро російських військових, які розстрілювали цивільні автомобілі з мирними жителями у Гостомелі Київської області, постануть перед судом.

 

Як інформує Україна молода, про це Київська міська прокуратура повідомляє у Телеграмі.

 

«Київською міською прокуратурою та Печерською окружною прокуратурою м. Києва скеровано до суду обвинувальний акт відносно п’ятьох російських військовослужбовців, які розстріляли 10 цивільних автомобілів з мирними мешканцями у смт Гостомель Київської області (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України)», - ідеться в повідомленні.

 

Слідством установлено, що 25 лютого 2022 року військовослужбовці зведеного загону підрозділів Росгвардії з міст Кемерово та Новокузнецька, а також загону особливого призначення по Красноярському краю, не виконавши бойове завдання із захоплення Києва, відступили та зайняли позиції в Гостомелі.

 

 

У районі вулиць Шевченка та Свято-Покровської російські військові упродовж понад шести годин розстрілювали цивільні автомобілі з мирними жителями, які намагалися виїхати із зони бойових дій у напрямку Києва. Внаслідок обстрілів загинули п’ятеро людей, ще шестеро дістали поранення.

 

«У ході слідства встановлено 11 потерпілих та 41 свідок, призначено 57 експертиз, проведено 9 слідчих експериментів. Крім того, правоохоронці отримали відео з камер, розташованих поруч із місцем злочину, а також відеозапис свідка жахливих подій», - ідеться в повідомленні.

 

У результаті прокурори та слідчі здобули докази на підтвердження умисних вбивств цивільного населення російською армією.

 

Слідством ідентифіковано п’ятьох фігурантів - це командир підрозділу ЗМОП РФ по Красноярському краю, його заступник та військовослужбовець із числа командного складу управління Росгвардії по Красноярському краю, які віддавали злочинні накази стріляти по цивільних, а також двоє вояків ЗМОП та Росгвардії.

 

Російським військовим заочно повідомили про підозру в порушенні законів та звичаїв війни, поєднаному з умисним вбивством. Відповідний обвинувальний акт скеровано до суду.

Триває слідство з метою встановлення інших російських військовослужбовців, причетних до розстрілу цивільних у Гостомелі.

 

Як повідомляла УМ, Служба безпеки зібрала доказову базу на заступника командувача повітряно-десантними військами зс рф генерал-лейтенанта Анатолія Концевого, який бере участь в агресивній війні проти України і віддав наказ знищити "Мрію"