Вибори президента Туреччини: Киличдароглу випереджає Ердогана на 5,6%

14:30, 11.05.2023
Вибори президента Туреччини: Киличдароглу випереджає Ердогана на 5,6%

На президентських виборах в Туреччині з Реджепом Тайїпом Ердоганом (ліворуч) буде боротися Кемаль Киличдароглу

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган три дні до виборів програє своєму головному супернику Кемалю Киличдароглу на понад п'ять процентних пунктів.

 

Як інформує Україна молода, про це свідчить опитування, проведене в четвер компанією Konda, пише повідомляє агентство Reuters.

 

Згідно з опитуванням, Ердогана підтримують 43,7%, а Киличдароглу – 49,3%. Така ситуація означає, що переможця визначить другий тур, який має відбутися 28 травня.

 

Отримані соціологічні дані посилили враження, що Ердоган зіштовхнувся із найсерйознішим викликом за весь час свого двадцятирічного правління. 

 

Ці дані здебільшого збіглися з результатами деяких інших опитувань, у яких Киличдароглу, кандидат від головного опозиційного альянсу, випереджав Ердогана.

 

За даними опитування, проведеного 6-7 травня, ще один кандидат Сінан Оган отримав  підтримку 4,8% виборців, а Мухаррема Інче -  2,2%. Konda стверджує, що більшість їхніх виборців схиляються до голосування за Киличдароглу, лідера основної опозиційної Республіканської народної партії (CHP).

 

Вибори відбудуться через три місяці після руйнівного землетрусу, внаслідок якого в Туреччині загинули понад 50 тисяч людей та мільйони залишилися без даху над головою.

 

Соціологічна служба Konda, яка публічно публікує лише одне опитування перед виборами, провела особисті інтерв'ю з 3480 людьми у 35 провінційних центрах.

 

Як повідомляла УМ, у 2024 році у США відбудуться президентські вибори Президент  Джо Байден пояснив, що його поважний вік не стане на заваді переобранню оскільки він «достобіса мудрий».