ДПСУ попереджає: військовозобов’язані не уникнуть відповідальності за порушення кордону
За незаконний перетин кордону України після початку повномасштабного вторгнення військовозобов’язані чоловіки не уникнуть відповідальності після повернення. >>
Фрагмент мапи військових об’єктів в окупованому Криму (Фото: скріншот)
Журналісти проєкту "Радіо Свобода" "Крим.Реалії" опублікували інтерактивну карту аннексованого росією Кримського півострова з 223 чинними, тимчасовими і законсервованими військовими об’єктами російської федерації із геолокаціями.
Як інформує УМ, про це повідомило "Радіо Свобода" "Крим.Реалії" .
Об’єкти на мапі розділено на 10 категорій: об'єкти Чорноморського флоту РФ; склади зброї та боєприпасів; авіабази та аеродроми; радіотехнічні станції та зв'язок; ППО та ракетні війська; прикордонники, внутрішні війська, розвідники та інші підрозділи ЗС РФ; паливо для військ; полігони; військові об'єкти з невідомим призначенням; об'єкти військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту (РХБЗ).
Серед цих об’єктів – військові аеродроми з інфраструктурою, пункти та місця базування кораблів, суден і катерів, доки, арсенали, склади озброєнь, продуктів і палива, військові містечка, військові частини, казарми, штаби і пункти управління, парки військової техніки та місця чергування засобів ППО, полігони і навчальні центри; деякі підприємства військово-промислового комплексу.
Усі ці дані з точними координатами та фотографіями розміщені на інтерактивній карті, яку створили журналісти "Крим.Реалії", проєкту Радіо Свобода "Схеми", фрілансери з Криму, військові експерти та фахівці Центральної служби новин RFE/RL.
Карта опублікована російською та українською мовами на сайтах Радіо Свобода та Крим.Реалії.
"Нам важливо поінформувати нашу аудиторію про рівень мілітаризації Кримського півострова. Ми хочемо попередити кримчан про небезпеку, пов’язану з цими місцями. Адже безліч людей живе в безпосередній близькості від військових об’єктів РФ. А враховуючи широкомасштабні військові дії, які веде Росія проти України, ці місця несуть особливу небезпеку для оточуючих", сказав . Пряма мова автор карти Ігор Токарь.
Координаторка авторського колективу проєкту зі створення карти Анжеліка Руденко зазначила, що мапою можуть користуватися як кримчани та вимушені переселенці з окупованих регіонів материкової України, так і всі, хто має родичів у Криму чи цікавиться інформацією з Криму.
За словами журналіста проєкту "Схеми" Кирила Овсяного, ця мапа складена з актуальних супутникових знімків Planet Labs за 2023 рік, на яких видно, що справді відбувається в окупованому Криму.
Там можна розглянути у деталях, де і яку небезпеку несуть військові та інші об’єкти, пов’язані з Міноборони РФ та іншими російськими силовими відомствами.
Цьому передувало: Представник ГУР МОУ Андрій Юсов у кінці квітня закликав кримчан "найближчим часом не перебувати поряд із військовими об’єктами та об’єктами, що забезпечують армію агресора".
Нагадаємо, що росія мілітаризувала Кримський півострів після окупації та незаконної анексії у 2014 році, а 24 лютого 2022 року почала повномасштабне вторгнення в Україну, в тому числі з Криму. Починаючи з серпня 2022 року, в Криму та Севастополі часто чути звуки вибухів. Російська влада пояснює це стріляниною по "українських безпілотниках" і "роботою ППО".
Підконтрольний РФ голова Криму Сергій Аксьонов називав безпілотники "основною загрозою" для Криму. У жовтні 2022 року на Кримському (Керченському) мосту стався вибух. На півострові діє підвищений ("жовтий") рівень терористичної небезпеки. Аеропорт Сімферополя закрито.
Як повідомляла УМ, постійна представниця президента в АРК Таміла Ташева заявила, що деякі західні політики застерігають Україну щодо деокупації Криму, оскільки це може загрожувати «ядерною війною».
За незаконний перетин кордону України після початку повномасштабного вторгнення військовозобов’язані чоловіки не уникнуть відповідальності після повернення. >>
Міноборони країни-окупанта опублікувало відео з наради. На ньому Соколов сидить нерухомо, а за кілька секунд в нього раптом з'являються окуляри. >>
Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що російські окупанти під час однієї з атак вдарили по місцю, де виготовляли українські ракети, тому частину виробництва перенесли з України. >>
Працівники ДБР у взаємодії з Нацполіцією викрили сімейне подружжя, яке під виглядом гуманітарної допомоги без сплати митних платежів ввозило до України автотранспорті засоби та продавало їх військовим. >>
Українські атаки на Чорноморський флот РФ обмежують його контроль над Чорним морем, що значно ослаблює здатність Росії блокувати українські порти. Атаки були особливо ефективними та добре скоординованими, що вказує на стратегічний успіх України у Чорноморському регіоні. >>
У Херсоні священник УПЦ МП облаштував у храмі схон зброї та торгував нею. Зловмисника затримали. >>