«Гвардія наступу»: МВС засекретить списки бійців-добровольців

13:09, 07.03.2023
«Гвардія наступу»: МВС засекретить списки бійців-добровольців

До "Гвардії наступу" долучилися вже тисячі воїнів-добровольців.

Списки рядових бійців «Гвардії наступу» Міністерство внутрішніх справ не буде оприлюднювати. На сьогоднішній день надійшло і обробляється 23 тисячі заявок від кандидатів у добровольці.

 

Як інформує УМ, про це повідомив глава МВС Ігор Клименко.

 

«Насправді ми побачили, що є дуже багато людей – і чоловіків і, до речі, жінок, які захотіли приєднатися до "Гвардії наступу на різних позиціях. Не тільки у розвідці – прийшли медики, водії, ремонтники, техніки і так далі.

 

У нас уже зареєстровано понад 23 тисячі заявок. Інформація щодо більше 35 тисяч заявок, яка була розповсюджена, є недостатньо точною, бо у кількість 35 тисяч входить і кількість наданих консультацій. Чистих заявок у нас – понад 23 тисячі», - зазначив Клименко.

 

За даними Клименка, близько 5 відсотків від усіх заявок надійшли від жінок.

 

Іноземців зараз у добровольчі штурмові бригади не беруть, зазначив міністр. Станом на зараз МВС має справу виключно з громадянами України.

 

 

Командири цих підрозділів – відкриті, публічні особи. Вони спілкуються з кандидатами на проходження служби у цих бригадах і формують внутрішньоколективний настрій.

 

Списки по рядових бійцях МВС не буде ніде оприлюднювати.

 

Клименко запевнив, що кожну таку бригаду прагнутимуть озброїти належним чином, передусім західною, НАТОвською технікою й озброєнням.

 

Очільник міністерства також назвав приблизну зарплату добровольців.

 

«Увесь особовий склад, насамперед – розвідка, штурмові підрозділи – це люди, які на час війни будуть надзвичайно закриті від надання інформації широкому загалу…

 

У різних підрозділах співвідношення (людей із системи МВС і добровольців) є різним – і 40 відсотків людей із системи, і 35, і 45. Це стає зрозумілим при формуванні цих підрозділів.

 

Звичайно, що вже є ті новобранці, які були прийняті та проходять службу, проходять відповідний вишкіл. Це – тисячі людей, але точніші цифри не можу називати. Та вони вже зараз отримують форму, екіпірування і виїжджають на полігон для проведення навчання.

 

Мінімальна зарплата зараз у місці постійної дислокації знаходиться на рівні від 25 тисяч гривень. Далі це буде визначатися районом перебування особи і веденням бойових дій.

 

Тобто, ця сума – це база. Але, наприклад, якщо говорити про громадянина, який був майором, то він одразу отримає пару тисяч за звання. Відповідно, від посади людини також залежатиме, яким буде його грошове забезпечення», - резюмував Клименко.

 

Як повідомляла УМ, щонайменше сім бригад, які увійдуть до «Гвардії наступу», почали формувати у МВС з добровольців-патріотів.