У розпал повномасштабної війни росії проти України заступник керівника парламентської фракції "Слуга народу" Павло Халімон придбав розкішний маєток вартістю мільйони гривень, оформивши його на іншу особу.
Як інформує УМ, про це стало відомо після низки журналіських розслідувань УП.
Угода мала місце в червні 2022 року. Згідно з договором купівлі-продажу маєтку на Печерських пагорбах у столиці, який є у розпорядженні УП, будинок разом із земельною ділянкою площею в 10 соток коштував 10 мільйонів 300 тисяч гривень, із яких вартість будинку становила 6,5 мільйона гривень, а ділянки – 3,8 мільйона гривень.
Водночас згідно з сайтами з продажу нерухомості, будинки поблизу Ботанічного саду аналогічної площі коштують близько 50–60 мільйонів гривень.
Як з’ясувалося, що продавцем був архієрей Православної церкви України Олександр Драбинко. За його словами, продажем будинку через ріелтора займався його брат.
Осіб покупців, Драбинко, мовляв, не знає. Маєток нібито продав дешевше, тому що потрібні були гроші, а реальної ціни "ніхто не давав з багатьох причин".
Згідно з даними у закритому реєстрі, власником є не народний депутат Халімон, а громадянка Котеленець Анастасія Миколаївна.
Про Котеленець практично немає інформації у мережі, окрім закритого акаунту в Instagram. Водночас, за даними УП, в 2021 році у її власності з'явилося 45 земельних ділянок у Чернігівській області загальною площею близько 80 гектарів.
Водночас журналісти-розслідувачі, дослідили, що Халімон дійсно постійно проживає в елітній нерухомості на Печерських пагорбах.
Нагадаємо, що до початку повномасштабної війни з РФ, у лютому 2022 році, Національне агентство з питань запобігання корупції повідомляло, що за результатами проведеного моніторингу способу життя посадовців, розпочало перевірку декларації Халімона.
Варто наголосити, що 39-річний Халімон не мало не багато, а обіймає посаду заступника керівника фракції "Слуга народу" та заступника керівника парламентського комітету з питань аграрної та земельної політики, він також є головою Чернігівської обласної організації партії "Слуга народу".
Після опитування, проведеного Українським інститутом майбутнього 20-23 березня, стало відомо, що половина українських біженців не планує повертатися в Україну з міркувань безпеки. Також назвали й інші причини, що впливають на їхнє рішення. >>
Стан понад 700 музейних об'єктів, які перебували в користуванні УПЦ МП має перевірити міжвідомча комісія, що працює на території Києво-Печерської лаври. >>
В Києві у межах освітньої Магістральної (не) конференції "EdCamp Kyiv" відбулась церемонія вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок російської агресії. >>
У результаті атаки рашистів на Київщину, кількість загиблих у місті Ржищів зросла до 9 осіб – під час розбору завалів рятувальники виявили тіло ще однієї людини. >>
Після нічної атаки росіян рятувальники дістали тіла ще 2 людей з-під завалів гуртожитка у місті Ржищів на Київщині: кількість жертв зросла до шести. >>
У зв'язку з виселенням семінаристи УПЦ МП почали вивозити майно з Києво-Печерської Лаври. Зокрема з храму вивозять книги з бібліотеки, а також книжкові полиці, дивани, раковини та особисті речі. >>