Пам’ятну медаль «Київщина. Міста героїв: Буча, Гостомель, Ірпінь» випустив НБУ

09:25, 06.12.2022
Пам’ятну медаль «Київщина. Міста героїв: Буча, Гостомель, Ірпінь» випустив НБУ

Пам’ятна медаль «Київщина. Міста героїв: Буча, Гостомель, Ірпінь» від НБУ (Фото: сайт НБУ)

Національний банк України 5 грудня випустив пам’ятну медаль "Київщина. Міста героїв: Буча, Гостомель, Ірпінь" присвячену стійкості, витримці та героїзму мешканців Київщини і вшануванню пам’яті загиблих

 

Як інформує УМ, про це повідомили у Нацбанку України у Facebook.

 

У публікації й відеоролику від НБУ відзначено тисячі історій порятунку та, на жаль, не менше історій смутку та втрат. Тепер вони вплетені в літопис Київщини, яка прийняла ворожу навалу в перші дні війни.

 

На аверсі медалі розміщено стилізовану композицію, сформовану з мап міст Київщини: Гостомеля, Бучі, Ірпеня, які разом нагадують форму серця. Угорі від композиції – ворожий десантник з простріленим парашутом та легендарний літак “Мрія”; внизу – стилізована квітка як символ відродження життя.

 

Композицію аверсу доповнюють зображення, що символізують рани як свідчення фізичних і моральних страждань, завданих українцям окупантами.

 

На реверсі зображено дівчинку на гойдалці – під час "польоту" у неї розривається стрічка для волосся, що символізує перерване життя. Унизу – відбитки брудних чобіт ворога, який вторгся в мирне життя українців.

 

Медаль виготовлена з нейзильберу, тираж – до 100 000 штук (у тому числі до 50 000 штук у 2022 році).

 

Як повідомляла УМ, 19 листопада на центральній площі звільненого Херсона відбулася презентація першої пам’ятної медалі із серії, присвяченої містам героїв, – "Місто героїв – Херсон".