У ЄС закликали лідера Китаю вплинути на путіна

12:37, 01.12.2022
У ЄС закликали лідера Китаю вплинути на путіна

Євросоюз вважає, що Китай здатний повпливати на путіна, шоб той припинив стрілянину в Україні

Голова Європейської ради Шарль Мішель зустрівся з главою Китаю Сі Цзіньпінем і закликав китайського лідера вплинути на Путіна, щоб той припинив війну в Україні. 

 

Євросоюз розраховує, що Китай як постійний член Ради безпеки ООН закличе Росію "поважати основні засади Статуту ООН.

 

Як інформує Україна молода, про це пише Bloomberg, посилаючись на переговори в Пекіні китайського лідера Сі Цзіньпіна з головою Європейської ради Шарлем Мішелем.

 

У ЄС заявили, що одноденний візит єврочиновника спрямований на «пошук балансу між бажанням ЄС збільшити експорт до Китаю та необхідністю бути твердим із Пекіном у захисті демократії та основних свобод».

 

Візит Мішеля відбувається через кілька тижнів після поїздки до Пекіна канцлера НімеччиниОлафа Шольца. Той теж закликав КНР вплинути на рф. Мішель "спробує розвинути ці дискусії", зазначили в АР.

 

Як повідомила держтелекомпанія КНР CCTV, Сі закликав до переговорів, щоб знайти політичне рішення для закінчення агресивної війни РФ проти України.

 

Глава Китаю сказав, що врегулювання, як він висловився, "української кризи" політичними засобами "відповідає інтересам Європи та спільним інтересам усіх країн Євразії".

 

«У нинішніх умовах ми повинні уникати ескалації та розширення кризи та працювати на благо миру»,– додав Сі.

 

Китай на постійній основі робить такі заяви. Пекін відмовляється засуджувати російське вторгнення, ігнорує воєнні злочини та геноцид в Україні, критикує санкції проти країни-терориста РФ, нарощує закупівлю у неї нафти та проводить спільні військові навчання.

 

Перед візитом до КНР Шольц заявив, що Китай несе особливу відповідальність у контексті війни росії проти України, і зазначив, що важливими є слова Пекіна про те, що необхідно дотримуватись принципів ООН.

 

30 листопада помер колишній лідер Китаю Цзян Цземінь.  
 


Як повідомляла Ум, Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що російський диктатор отримав від Китаю суворе попередження щодо можливого застосування ядерної зброї. Сі Цзіньпін доніс до владіміра путіна позицію Пекіна щодо повної неприйнятності її застосування в Україні.