Російські спецслужби планують провокації на білоруській АЕС – ГУР

14:02, 20.11.2022
Російські спецслужби планують провокації на білоруській АЕС – ГУР

Підлості російських спецслужб немає меж - під загрозою білоруська АЕС. (Фото: сайт Головне управління розвідки Міноборони України)

Російські спецслужби планують провокації на білоруських об’єктах критичної інфраструктури, зокрема на білоруській АЕС.

 

Як інформує УМ, про це 20 листопада повідомило Головне управління розвідки Міноборони України на своєму сайті.

 

«Відомо, що найближчим часом на території білорусі заплановано проведення низки терактів – штучно спровокованих техногенних катастроф на об’єктах критичної інфраструктури. Місце проведення імовірних «інцидентів» – території, що межують з кордонами країн ЄС та України, зокрема гродненської та брестської областей. Одна з головних цілей – білоруська атомна електростанція «Островець»», - сказано, зокрема, в повідомлені.

 

Розробкою та реалізацією «проекту» займаються російські спецслужби. Натомість, білоруський кдб просто поставлений до відома.

 

Відповідальними за теракти традиційно призначать громадян країн НАТО та України, які начебто будуть перевдягнені у білоруську військову форму.

 

Наразі підрозділи білоруських кдб, мвс та прикордонних військ вже приведено в стан підвищеної бойової готовності.

 

На думку розробників «проекту» все це має прискорити втягування білоруської армії у війну в Україні на боці окупантів. А також створити необхідну для кремля суспільну думку в білоруському суспільстві.

 

Нагадуємо, що АЕС «Островець» побудовано режимом лукашенка у 2020-му році за російським проектом і на російські гроші. Міжнародні експерти відзначають, що будівництво відбулось з грубими порушеннями технологічних та екологічних норм. Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо безпеки на білоруській атомній електростанції «Островець» та висловив глибоке занепокоєння у зв’язку початком її комерційної експлуатації.

 

Одразу після запуску в роботу на станції відбулось кілька серйозних аварій, які супроводжувались вибухами обладнання.

 

Як повідомляла УМ, ГУР високо оцінює ризик тактичного ядерного удару з боку рф.