рф незаконно будує на території ЗАЕС: Україна просить втрутитися МАГАТЕ

18:04, 27.10.2022
рф незаконно будує на території ЗАЕС: Україна просить втрутитися МАГАТЕ

Що ваяють на ЗАЕС російські окупанти - наразі невідомо.

Росія проводить незаконне будівництво на Запорізькій атомній електростанції і закликає МАГАТЕ перевірити це – заявили в Держатомрегулювання.

 

Як інформує УМ, про це повідомив  в.о. голови Держатомрегулювання – головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки Олег Коріков на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ 27 жовтня у Телеграм.

 

За його словами, Росія проводить якесь будівництво на Запорізькій АЕС, але Україна не має інформації, що саме там відбувається.

 

«Держатомрегулювання вже звернулося до МАГАТЕ з проханням перевірити, що відбувається на ЗАЕС.

 

 Щоб ми отримали більш повну інформацію», - сказав, зокрема, Коріков.

 

Нагадаємо, що раніше Група G7 засудила викрадення Росією керівництва Запорізької атомної електростанції та закликала до негайного повернення Україні повного контролю над станцією.

 

Росіяни окупували ЗАЕС 4 березня. Але ситуація на ЗАЕС опинилася у центрі уваги з початку серпня, коли російські військові почали обстріли станції. Росія відкинула заклики про демілітаризацію атомної станції, під приводом, що має "захищати її" від провокацій, та звинувачує в обстрілах Україну.

 

25 серпня вперше в історії сталося повне відключення ЗАЕС від енергомережі. Мер Енергодара Дмитро Орлов повідомив, що це сталося після обстрілів, а "Енергоатом" – що причина в пожежах.

 

1 жовтня росіяни викрали гендиректора ЗАЕС Ігоря Мурашова. Повідомлялось, що його місцезнаходження невідоме. 3 жовтня його відпустили.

 

5 жовтня президент крани-агресора володимир путін підписав указ, відповідно до якого захоплену окупантами Запорізьку АЕС буде віддано росії.

 

Як повідомляла УМ, аварія на ЗАЕС радіаційною хмарою накриє південь України та певні регіони рф.