Українці оформили понад 10 млн електронних лікарняних

10:38, 01.10.2022
Українці оформили понад 10 млн електронних лікарняних

Електронні лікарняні стали важливим кроком у депаперизації сфери охорони здоров’я. (Фото з fb-сторінки Марії Карчевич)

Минув понад рік з моменту запуску реформи електронних лікарняних. За цей час українці отримали понад 10 млн таких документів. Таким чином, медичний  є одним із найпопулярніших цифрових сервісів в Україні.

 

Водночас в електронній системі охорони здоров’я 74 тисячі лікарів створили 11,6 млн медичних висновків про тимчасову непрацездатність, на підставі яких для працевлаштованих українців формуються е-лікарняні.

 

Запроваджені зміни дозволили розділити процес відповідальності медичної та соціальної сторін. Тепер лікар відповідає за те, щоб пацієнт пройшов якісне лікування і показники його здоров’я нормалізувались. Водночас соціальна сторона забезпечує оформлення та нарахування виплат у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.

 

Реформа спростила процес оформлення лікарняних для пацієнтів. Адже більше не потрібно збирати підписи і печатки на бланку, передавати документ роботодавцю чи навіть знов іти до лікарні за заміною документа, якщо під час оформлення лікарняного була допущена помилка.

 

Тепер неточності у створенні лікарняних трапляються рідше, адже лікар самостійно не вносить інформацію про пацієнта. Усі необхідні дані підтягуються автоматично.

 

«Електронні лікарняні стали важливим кроком у депаперизації сфери охорони здоров’я, — зазначає заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич. — Реформувати лікарняні до цього намагалися протягом 10 років. Минулого року нам вдалось впровадити цю реформу. Так, завдяки цифровізації процеси оформлення документа та отримання відповідних страхових виплат значно спростилися. Щобільше, з впровадженням реформи мінімізувалися корупційні ризики видачі необґрунтованих лікарняних».

 

Нагадуємо, МОЗ також спростило процедуру формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність для українців, які через російську військову агресію були змушені виїхати до сусідніх країн.

 

Як повідомляла «УМ», українці почали отримувати електронний рецепт на антибіотики від серпня.