У Маріуполі окупанти хочуть мобілізувати до 10 тисяч чоловіків

17:33, 27.09.2022
У Маріуполі окупанти хочуть мобілізувати до 10 тисяч чоловіків

Під час брифінгу Маріупольський міський голова Вадим Бойченко попередив про мобілізацію українців у Маріуполі до російського війська.

Примусово із окупованого, багатостраждального Маріуполя можуть потрапити до війська рф та потім на фронт воювати проти України понад 10 тисяч чоловіків, місцевих мешканців.

 

Як інформує УМ, про це 27 вересня сказав на брифінгу Маріупольський міський голова Вадим Бойченко.

 

«Якщо говорити про кількість людей – скільки там (у захопленому ворогом Маріуполі – ред.) може потрапити до лав так званого війська російської федерації, або так званої днр, то це більше 10 тисяч чоловіків, які сьогодні знаходяться в небезпеці», - сказав мер.

 

Він зазначив, що наразі виїхати з Маріуполя складно і з кожним днем виїжджає з міста все менше мешканців.

 

«Ми бачимо по статистиці, що, якщо ще тиждень тому виїжджало до України десь 80 – 120 людей на добу, то зараз, за минулу добу, виїхали з Маріуполя вісім людей. Тобто це свідчить про те, що Маріуполь закривають», - сказав Бойченко.

 

За його словами, люди, які залишаються безпосередньо в Маріуполі, потрапляють в небезпеку, тому що загарбники нікого жаліти не будуть.

 

«Вони сьогодні не жаліють своїх людей, як вони жалітимуть людей, яких вони вбивали з початку цієї війни. Вони ж зупинилися на порозі міста і потім почали артилерією, авіацією нищити місто. Тобто, вони направлять цих людей до мобілізації, а потім на фронт, і будуть використовувати їх як м’ясо. На жаль, це так уже відбувається», - констатував міський голова.

 

Проте він закликав усіх виїжджати з Маріуполя, тому що це дасть можливість уникнути мобілізації в армію рф.

 

«Можливість (уникнути мобілізації ворогом – ред.) така є – треба виїжджати з міста Маріуполь!», - наголосив Бойченко.

 

Як повідомлялося, мешканцям захопленого російськими військовими Маріуполя вже повідомляють, що 29 вересня їм треба з’явитися до військкомату з паспортом та особистими речами. Такі повідомлення приходять їм на мобільні телефони.

 

21 вересня президент рф володимир путін оголосив, що підписав указ про часткову мобілізацію.

 

Міністр оборони рф сергій шойгу повідомив, що в межах часткової мобілізації будуть призвані 300 тисяч резервістів.

 

Пізніше з'явилася інформація, що у засекреченому сьомому пункті відповідного указу путіна зазначено іншу кількість мобілізованих - 1-1,2 млн осіб.

 

Як повідомляла УМ, в росії від початку часткової мобілізації намагалися підпалити щонайменше п'ять військкоматів, також почастішали випадки пожеж в адміністративних будівлях.