Лідер КНР проігнорував вечерю з Путіним та Ердоганом у Самарканді – Reuters

11:52, 16.09.2022
Лідер КНР проігнорував вечерю з Путіним та Ердоганом у Самарканді – Reuters

Голова Китаю Сі Цзіньпін бере участь у засіданні Ради глав держав-членів Шанхайської організації співробітництва (ШОС) на саміті в Самарканді, Узбекистан, 16 вересня 2022 р. (Фото: Reuters)

Сі Цзіньпін, лідер Китаю утримався від участі у вечері за участю 11 глав держав на саміті Шанхайської організації співробітництва у Самарканді.

 

Як інформує УМ, про це пише Reuters із посиланням на джерело в уряді Узбекистану.

 

Сі Цзіньпін, який здійснює свою першу закордонну поїздку з початку пандемії, цього тижня бере участь у засіданні ШОС, яку очолюють Китай та Росія.

 

Однак його не було на групових фотографіях, опублікованих пізно ввечері у четвер, коли лідери, включаючи президента Росії Владіміра Путіна та президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, вирушили на вечерю.

 

Джерело в узбецькому уряді підтвердило відсутність Сі Цзіньпіна і сказало, що китайська делегація послалася на свою політику щодо COVID-19.

 

69-річний Сі Цзіньпін має намір отримати історичний третій термін на з'їзді Комуністичної партії, який розпочнеться наступного місяця.

 

Нагадаємо, Білий дім закликав Китай не підтримувати рф у її війні проти України, заявивши, що всі повинні виступати проти агресії Москви, а не залишатися осторонь.

 

Як повідомляла УМ, Сі Цзіньпін зустрівся з путіним у Самарканді.