ЗСУ звільнять Херсон і завершать активну фазу війни до кінця року - Марченко

16:21, 10.08.2022
ЗСУ звільнять Херсон і завершать активну фазу війни до кінця року - Марченко

За словами Марченка, щойно Україна отримає повний пакет допомоги, відбудеться наступ українських військових

Генерал-майор ЗСУ Дмитро Марченко заявив, що Україна планує деокупувати Херсон та завершити активну фазу війни до кінця року.
 
Як інформує Україна молода, про це він повідомив в інтерв'ю РБК-Україна
 
На питання, які території ЗСУ фізично можуть деокупувати до кінця року, Марченко відповів: «Херсон – 100%. Тобто звільнення Херсона та закінчення активної фази ведення війни, а потім уже відбуватимуться якісь локальніші військові дії. Але до кінця року ми маємо закінчити основну фазу цієї війни».
 
Марченко не зміг назвати якихось конкретних термінів, коли розпочнеться українська наступальна операція на Херсонщині, але просив херсонців "трохи потерпіти". За його словами, "це буде не так довго, як усі очікують, це буде швидко".
 
Він також упевнений, що окупанти на Херсонщині не зможуть провести свої псевдореферендуми за приєднання до Росії, оскільки "херсонці дуже проукраїнськи налаштовані і опираються".
 
За словами Марченка, зараз західна допомога Україні надходить маленькими партіями, і це дуже ускладнює проведення контрнаступу. Але він вважає, як тільки Україна отримає повний пакет цієї допомоги, то наступ буде "дуже швидким".
 
«Я не хотів би братися за прогнози. Але якщо в нас буде та кількість озброєння, яка нам була обіцяна, яка нам потрібна, то, думаю, навесні наступного року ми святкуватимемо перемогу»,— наголосив він.
 
Як відомо, Збройні сили України 8 серпня завдали удару по Антонівському і Каховському мостах в Херсонській області. Після цього з окупованого Херсону почали вивозити родини російських військових.
 
За останні тижні ЗСУ звільнили низку населених пунктів на Херсонщині і продовжують знищувати ворожі склади з боєприпасами. 
 
Як повідомляла УМ, раніше радник глави Офісу президента Михайло Подоляк зазначив, що наступ на Херсон уже йде, а всі публічні заяви були частиною інформаційно-психологічною операцією (ІПСО) проти російської армії.