Митники у Києві спалили тисячі контрафактних товарів Apple замість передачі їх в ЗСУ

10:27, 04.08.2022
Митники у Києві спалили тисячі контрафактних товарів Apple замість передачі їх в ЗСУ

Процедура ліквідації. (Фото: Фейсбук Київська митниця)

Столичні  митники знищили в печі 2,5 тисячі одиниць контрафактних товарів торгової марки Apple. Серед них були навушники, блоки живлення, перехідники та інші аксесуари.

 

Як інформує УМ, відео процедури опублікували на сторінці Київської митниці в Facebook.

 

Там пояснили, що товари ввозилися до України поштовими каналами та в міжнародних експрес-відправленнях невеликими партіями з порушенням охоронюваних законом об’єктів прав інтелектуальної власності компанії "Apple Inc".

 

У коментарях до публікації деякі українці обурилися.

 

Мовляв, замість того, щоб знищувати аксесуари, можна було передати їх на потреби Збройних сил України або людям, які постраждали від війни.

 

"А роздати пенсіонерам, які на 2000 виживають, дітям в дитячих будинках, малозабезпеченим сім'ям, переселенцям, у яких нічого не залишилось?",

 

"Краще б на ЗСУ віддали!" - написали під фото.

 

Митники пояснили, що рішення про знищення чи не знищення контрафактної продукції приймає лише правовласник, у цьому випадку компанія Apple. Митниця жодним чином не може вплинути на це.

 

 

"Позиція компанії Apple - знищити, адже контрафактні товари не мають використовуватися ніде. І в даному випадку, функція митниці - контроль за дотриманням законодавства в сфері захисту прав інтелектуальної власності, які належать правовласнику торгової марки. Це світова практика, і Україна не виняток і дотримується міжнародних норм в сфері захисту прав інтелектуальної власності. Тому, роздати пенсіонерам ми не можемо, як і передати в ЗСУ чи ще комусь", - зазначили в Київській митниці.

 

Нагадаємо, Єврокомісія офіційно запросила Україну приєднатися до "митного безвізу". Очікується, що міжнародне застосування системи спільного транзиту нашою країною може розпочатися вже з 1 грудня 2022 року.

 

Як повідомляла УМ, під час проходження митного контролю митники «не побачили» та випустили за кордон дружину Котвіцького з повними валізами доларів та євро.