Ліван затримав судно за перевезення вкраденого українського зерна

16:05, 31.07.2022
Ліван затримав судно за перевезення вкраденого українського зерна

Laodicea, пришвартований у північному порту Лівану Тріполі, 30 липня. (Фото: Fathi Al-Masr)

Арешт на судно, завантажене ячмінним і пшеничним борошном, наклав Ліван на час розслідування щодо походження вантажу, яке могло бути вкрадене російськими окупантами в Україні.

 

Як інформує УМ, про це пише Bloomberg з посиланням на ліванського генпрокурора Гассана Уейдата.

 

Посольство України в Бейруті повідомило, що судно було завантажено у Феодосії в окупованому Росією українському Криму, і що вантаж походить із окупованих Росією територій на Запоріжжі та Херсонщині.

 

Вантажне судно Laodicea прибуло до Тріполі на півночі Лівану 27 липня, згідно з даними відстеження суден. Воно перебуватиме під арештом, поки Ліван проводить розслідування походження вантажу, сказав Уейдат у коментарі Bloomberg.

 

Згідно з європейською базою даних Equasis, зареєстрованим власником судна є Syria Mar Shipping Ltd. У 2015 році США наклали санкції і на цю компанію, і на судно через зв’язок із сирійським урядом Башара Асада.

 

Як повідомляє Arab News з посиланням на посольство України в Лівані, на судні було борошна вагою 10 тисяч тонн. У коментарі виданню оператор судна, турецька трейдингова компанія Loyal Agro заявила, що воно нібито прямувало до Сирії, проте зупинилося у Лівані, аби відвантажити 5 тисяч тонн борошна.

 

Раніше Ліван імпортував більшу частину своєї пшениці з України, але поставки зупинилися через вторгнення Росії та блокаду основних чорноморських портів.

 

Як повідомляла УМ, Туреччина не прийматиме крадене українське зерно.