Москва лякає «приєднанням» Придністров'я до рф

13:57, 22.07.2022
Москва лякає «приєднанням» Придністров'я до рф

Російський пост на межі Придністров'я та Молдови. (newsmaker.md)

Член комітету російської Держдуми з міжнародних справ Дмітрій Бєлік пропонує серйозно розглянути «бажання невизнаного Придністров'я увійти до складу росії».

 

Як інформує Україна молода, про це він сказав у коментарі російським пропагандистським ЗМІ.

 

«Сьогодні Придністров'я - той анклав Молдови, який не хоче бути з Румунією і водночас з радістю прийняв у себе російський миротворчий контингент», - сказав депутат Держдуми.

 

Тим самим Бєлік відреагував на слова глави МЗС невизнаного Придністров'я Віталія Ігнатьєва, який також в інтерв'ю кремлівським ЗМІ заявив про намір влади домагатися незалежності з подальшим приєднанням до рф.

 

«Так що пропозиція Придністров'я про приєднання до росії – це не якесь неоглядне і далеке майбутнє, скоріше, цей напрямок у найближчій перспективі. І тому що там живуть російськомовні люди, близькі нам по духу, ми повинні розглядати цю пропозицію всерйоз», - додав російський депутат.

 

У Бюро реінтеграції Молдови у відповідь на ці провокаційні заяви наголосили, що реінтеграція країни є основною метою переговорів щодо врегулювання придністровського конфлікту.

 

«Всі міжнародні партнери та конституційна влада рішуче підтримують формулу мирного врегулювання придністровського конфлікту, поважаючи суверенітет і територіальну цілісність Молдови в межах її міжнародно визнаних кордонів», - заявили у Бюро.

 

Водночас прессекретар президента рф Дмитро Пєсков лукаво каже, що не знає із чим пов’язана поява у ЗМІ заяв про необхідність приєднання невизнаного Придністров'я до росії.

 

Зауважимо, 21 липня Міністерство закордонних справ Молдови підтвердило, що не дозволило в’їзд на територію країни російським військовим з так званої оперативної групи (ОГРВ), що базується в Придністров’ї.

 

Молдова вважає присутність ОГРВ у Придністров’ї незаконною і вимагає її виведення. Раніше російські військові могли здійснювати ротацію через сухопутний коридор України, але з 2014 року такої можливості в них немає.

 

Сама по собі ОГРВ є досить нечисленною: два мотострілецьких батальйони плюс підрозділ управління. Загалом це – від 1500 до 1700 військовослужбовців рф. Переважна більшість складу ОГРВ комплектується з місцевих жителів, які мають російське громадянство.

 

Як повідомляла "УМ", у червні Молдова заборонила російські новини і фільми.