Сирія розірвала дипломатичні відносини з Україною

11:03, 20.07.2022
Сирія розірвала дипломатичні відносини з Україною

Сирія нахабно "визнала" окуповані території ОРДЛО.

Про розрив дипломатичних відносин з Україною після відповідного рішення Києва оголосила й Сирія.

 

Як інформує УМ, про це повідомило державне сирійське агентство SANA.

 

"Сирійська Арабська Республіка ухвалила рішення розірвати дипломатичні відносини з Україною відповідно до принципу взаємності та у відповідь на українське рішення уряду з цього приводу", - цитує агентство заяву МЗС Сирії.

 

Сирійська сторона також заявила, що український уряд практично розірвав відносини із Сирією з 2018 року, "коли він відмовив у продовженні резидентських віз сирійським дипломатам, які працюють у сирійському посольстві в Києві".

 

30 червня Україна оголосила, що розриває дипломатичні відносини з Сирією, запроваджує торговельне ембарго та інші економічні санкції щодо сирійських юридичних та фізичних осіб.

 

Рішення було ухвалено у відповідь на визнання Дамаском "незалежності" окупованих Росією території Луганської та Донецької областей.

 

У зв’язку зі злочинами режиму Башара Асада проти сирійського народу українська сторона закрила посольство України в Дамаску іще у 2016 році, а також у 2018 році наказала закрити посольство Сирії в Києві. Захист інтересів українців в Сирії здійснює українське посольство в Лівані.

 

Нагадаємо, Україна також розірвала дипломатичні відносини з Північною Кореєю після того, як Пхеньян визнав "незалежність" окупованих Росією територій.

 

Як повідомляла УМ, росія вербує на війну з Україною бойовиків із Сирії та Лівії.