У Польщі розкупили за день марку з портретом Зеленського

08:16, 13.05.2022
У Польщі розкупили за день марку з портретом Зеленського

Марку із портретом Зеленського в Польщі розкупили за кілька годин

Поштову марку із зображенням президента України Володимира Зеленського випустив Польський національний поштовий оператор Poczta Polska.
 
Марка виконана у національних українських кольорах. Ціна на неї не спинила шалений попит, тож за кілька годин увесь наклад розкупили. 
 
Як інформує Україна молода, про це повідомив ініціатор проєкту, депутат Краківської міськради Лукаш Вантух.
 
Депутат збирав гроші в Польщі на гуманітарну допомогу для України, зокрема, за допомогою продажу на аукціонах знаменитої марки "Укрпошти" з "російським військовим кораблем", яку стрімко розкупили. 
 
«Якось у мене з'явилася думка: оскільки у вас немає марок і їх більше не буде, чому б не надрукувати свої? Це "нормальна" марка, яку дозволено для комерційного обігу. Її підготувала та надрукувала пошта Польщі, як і будь-яку іншу марку в Польщі... Це перша у світі марка із зображенням президента України Володимира Зеленського»,– написав він.
 
За словами Вантуха, тираж був обмежений, випущено всього  99 аркушів по дев'ять марок, кожну пронумеровано QR-кодом. Усю суму від продажу передадуть на закупівлю гуманітарної допомоги для України.
 
Він розповів, що вже надіслав із Кракова листівку з такою маркою російському послу в Польщі. 
 
«Сподіваюся, він трохи зіпсує собі сніданок, коли посилка дійде до російського посольства» ,—наголосив депутат. 
 
Представник Poczta Polska Даніель Вітовський пояснив у Twitter, що марку створили в межах послуги "Моя марка". Вона дає можливість замовнику самостійно спроєктувати дизайн. Такі марки належать тому, хто їх замовив, їх не продає пошта, але їх можуть використовувати для підтвердження оплати поштових послуг. 
 
За кілька годин після публікації Вантух заявив, що відбувається «просто божевілля».
 
«Я у Facebook понад 13 років, але ніколи раніше не відчував нічого схожого. Не можу відповісти на повідомлення, телефон божеволіє... Додрукування не буде. Кожну марку пронумеровано. Я нічого не навчився. Схоже, із президентськими марками в мене буде ще більша проблема, ніж з українськими»,– написав він і ще трохи згодом повідомив, що закриває продаж – марки розійшлися менше ніж за день. 
 
Він також показав фото муралу в Польщі з тим самим зображенням, що на марці, – графічним портретом Зеленського в кольорах українського прапора й написом "Слава Україні" польською. 
 
Одну з марок збираються подарувати Володимиру Зеленському. Поки що Лукаш Вантух відправив оригінальну марку меру Львова.
 
Як повідомляла УМ, марку  «Укрпошти» з крилатою фразою українського захисника острова Зміїний «Русский военный корабль, иди нах*й» продали на благодійному аукціоні від Prozorro за 5 млн грн.