В ООН закликали негайно припинити вогонь у Маріуполі

20:55, 24.04.2022
В ООН закликали негайно припинити вогонь у Маріуполі

100 тисяч жителів Маріуполя перебувають у блокадному місті й чекають на допомогу

Координатор ООН з кризи в Україні Амін Авад закликав припинити  і зробити паузу у бойових діях у Маріуполі просто зараз для евакуації заблокованого у місті мирного населення. 
 
Як інформує Україна молода, про це повідомляє The Guardian з посиланням на AFP.
 
«У Маріуполі на кону поставлені життя десятків тисяч, у тому числі жінок, дітей та людей похилого віку», – йдеться у заяві Авада.
 
«Нам потрібна пауза у боротьбі прямо зараз, щоб врятувати життя. Чим довше ми будемо чекати, тим більше життя буде під загрозою. Їм потрібно дозволити безпечно евакуюватися зараз, сьогодні. Завтра може бути надто пізно», – закликав координатор.
 
У заяві ООН сказано, що приблизно 100 000 мирних жителів перебувають у пастці в місті, яке зазнало потужних бомбардувань після того, як протягом кількох тижнів було облозі.
 
Авад наголосив, що православний Великдень, який відзначають і в Росії, і в Україні, надав можливість припинити військові дії.
 
«У час рідкісного календарного вирівнювання релігійних свят православного Великодня, Пасхи та Рамадану настав час зосередитися на нашій спільній людяності, відкидаючи розбіжності», – сказав Авад.
 
Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський під час розмови з президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом наголосив на потребі негайної евакуації цивільних з Маріуполя і обміну заблокованих військових.
 
Міжнародний комітет Червоного Хреста також закликає надати доступ до Маріуполя для безпечної евакуації цивільних та поранених військових.
 
Всесвітня організація охорони здоров’я попереджає, що система охорони здоров’я сході України практично зруйнована, що ставить під загрозу життя тисяч людей у Маріуполі та інших містах України, що зазнають обстрілів.
 
Як повідомляла УМ, Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй (ООН) Антоніу Гутерріш закликав встановити в Україні «Великоднє перемир'я». На його думку, бойові дії слід припинити на чотири дні, починаючи з 21 квітня.