Україна обурена негуманним ставлення у Грузії до Саакашвілі
Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест щодо негуманного поводження із громадянином України Міхеілом Саакашвілі, який утримується за ґратами в Грузії. >>
Юлія Джима. (Фото НОК України)
На Олімпійських іграх у Пекіні Четвертою гонкою став жіночий спринт. На старт вийшли 89 учасниць, що мали подолати найкоротшу дистанцію - 7.5 км.
Україна у жіночому спринті була представлена у неповному складі: до Юлії Джими та Ірини Петренко, які змагалися в індивідуальній гонці, приєдналася Анастасія Меркушина.
Як інформує УМ, про це 11 лютого повідомили у НОК України.
На Олімпіаді-2022 українським біатлоністкам вже вдавалося показати високий результат. Юлія Джима та Ірина Петренко оновили рекорди сезону, посівши 10-е та 11-е місця в індивідуальній гонці.
У спринті Україна також мала шанси на фініш. Юлія Джима, яка бігла другою гонку серед українок, могла поборотися за медаль.
Джима закрила усі мішені на першій стрільбі, посідаючи четверте проміжне місце. Відставання від італійки Доротеї Вірер складало лише 4.6 секунд, тож за умов успішної "стійки", українка могла поборотися за нагороду.
Однак на "стійці" Джима не закрила четверту мішень, відправившись на коло штрафу, з якого вийшла сьомою. І зберігала шанси лише на потрапляння у квіткову церемонію: відставання від француженки Анаїс Бескон складало дві секунди.
У підсумку Джима випередила Бескон, але фінішувала восьмою. Проте це другий поспіль особистий рекорд для українки на Олімпіадах та другий найкращий результат України у сезоні 2021/22.
Ірина Петренко ж втратила шанси на високі місця на першій стрільбі, не закривши дві мішені. Попри успішну "стійку" та високу швидкість на останньому колі, українська біатлоністка замкнула топ-40.
Щодо Анастасії Меркушиної, то вона також не змогла закрити одну мішень на першій стрільбі. А ось на "стійці" Меркушина відпрацювала краще і завдяки цьому змогла потрапити у топ-30.
Тож від України усі три біатлоністки відібралися у гонку переслідування Олімпіади-2022. Найвище місце матиме Джима, її відставання складатиме 1:07 хвилини.
Олімпійською чемпіонкою спринту стала норвежка Марте Олсбю Ройзеланд. Після "бронзи" в індивідуальній гонці вона здобула "золото" у спринті, випередивши шведку Ельвіру Еберг та італійку Доротею Вірер.
Як повідомляла УМ, на Олімпіаді-2022 в Пекіні,10 лютого, стартують змагання у фрістайлі. Збірна України з фрістайлу не виступить у командному турнірі з акробатики. Причина – позитивні тести на коронавірус.
Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест щодо негуманного поводження із громадянином України Міхеілом Саакашвілі, який утримується за ґратами в Грузії. >>
Парламент Болгарії схвалив резолюцію, згідно з якою Великий Голодомор в Україні 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу. Також парламентарі і категорично засудили його винуватців. >>
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та голова дипломатії ЄС Жозеп Борель прибули до Києва, щоб взяти участь у саміті Україна-ЄС. >>
Унаслідок ракетного удару російських окупантів по житловому будинку у Краматорську Донецької області троє мирних людей загинули, 18 осіб дістали травми, з-під завалів удалося дістати двох постраждалих. >>
Колишній командувач армії США в Європі Бен Годжес закликає передати в Україну арсенал іранської зброї, що була перехоплена силами США через незаконне транспортування. Мова про тисячі штурмових гвинтівок, боєприпасів, протитанкових ракет . >>
Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що ворог на кордоні з Україною зосередив півмійонну армію. >>