У Києві головний лікар «спалився» за підробку Ковід-сертифікатів

13:45, 04.02.2022
У Києві головний лікар «спалився» за підробку Ковід-сертифікатів

Головного лікаря столичного медзакладу підозрюють у підробленні ковідних документів

Двоє медиків столичної лікарні отримали підозру щодо фальсифікації ковідних документів. Серед фігурантів є головний лікар одного із районних медзакладів Києва. Незаконні послуги коштували від 3 тис. до 4, 5 тис. грн


Як інформує Україна молода, про це повідомляє Київська міська прокуратура.


Правоохоронці у грудні 2021 року викрили підроблення сертифікатів про вакцинацію від Covid -19. Злочинну діяльність могли організувати двоє киян, залучивши очільників лікарень у столиці та сімейних лікарів по всій Україні. Крім цього, існував ряд посередників.


Учасники злочинної діяльності щодня передавали медикам перелік осіб, дані яких потрібно внести до електронної системи eHealth. Мовиться про фейкову інформацію про вакцинацію від Covid -19, що  згодом з'являлася в Дії.


Щомісяця до eHealth потрапляли приблизно 2 тис. таких неправдивих записів. Незаконні послуги коштували від 3 тис. до 4, 5 тис. грн.


Наразі триває слідство, щоб встановити інших учасників протиправної діяльності та притягнути їх до відповідальності.


Варто зауважити, що наразі українські суди призначають штрафи за фальшиві covid-сертифікати, в середньому, від 680 грн до 5 тис. грн. 


Як повідомляє УМ, президент Володимир Зеленський пообіцяв українцям за бустерне щеплення проти коронавірусу  500 гривень.