«Білоруські» мігранти знову атакували польських прикордонників – кидали каміння та пляшки

11:53, 15.01.2022
«Білоруські» мігранти знову атакували польських прикордонників – кидали каміння та пляшки

На польсько-білоруському кордоні. (Фото: @Straz_Graniczna)

Кордон між Польщею і Білоруссю 14 січня за підтримки білоруських спецслужб намагалися нелегально перетнути 54 іноземці.

 

Як інформує УМ, про це 15 січня повідомила в Твіттері Прикордонна служба Польщі.

 

“14 січня польсько-білоруський кордон намагалися нелегально перетнути 54 особи”, - йдеться у повідомленні.

 

Як інформується, представники прикордонного загону у Наревці затримали, зокрема, 31 громадянина Ірану.

 

Водночас на відрізку, що охороняється прикордонними загонами у Черемсі та Міхалово, білоруські спецслужби різали колючий дріт, а також кидали пляшки, каміння і колоди у бік польських патрулів.

 

Польські прикордонники інформують, що часом мігранти фальсифікують свої документи, видаючи себе за інших людей. Зокрема, після перевірки одного чоловіка, який представлявся громадянином Сирії, виявилося, що він є туркменом, який до нелегального перетину кордону жив і працював у Білорусі.

 

Як повідомлялося, криза на польсько-білоруському кордоні триває від серпня. Відтоді у Польщі зафіксовано майже 40 тис. спроб нелегально перетнути кордон.

 

Польща та країни Балтії звинувачують Білорусь та РФ у гібридній агресії із застосуванням штучно створеного міграційного потоку.

 

Варшава планує збудувати до середини 2022 року на відрізку кордону з РБ загородження протяжністю майже 200 км і заввишки понад 5 м. Будівництво “стіни” має розпочатися наприкінці січня.

 

Як повідомляла УМ, в районі населеного пункту Черемха, одного з відрізків польсько-білоруського кордону, група мігрантів кількістю понад 200 осіб намагалася прорватися на територію РП.