Силовики Алмати звітували про знищення десятків людей

10:52, 06.01.2022
Силовики Алмати звітували про знищення десятків людей

Народні бунти у Казахстані влада топить в крові.

У поліції найбільшого міста Казахстану заявили у четвер, 6 січня, що десятки людей загинули внаслідок нападів на урядові будівлі.

 

Як інформує УМ, про це повідомив прес-секретар поліції Салтанат Азірбек в ефірі "Хабар-24", яку цитують AP news, AA.

 

Деталі: За її словами, минулої ночі демонстранти здійснили спробу штурму адміністративних будівель, Департаменту поліції міста Алмати, а також районних управлінь та відділів поліції.

 

«Десятки нападників ліквідовані, їхні особи ідентифікуються.

 

У зв'язку з цим закликаємо мешканців та гостей міста з метою власної безпеки утриматись від виходу з будинків», - заявив Азірбек.

 

Нагадаємо, що із 2 січня в Казахстані тривають протести. Акції розпочалися у місті Жанаозені  Мангістауської області  після стрибка цін на зріджений газ, яким заправляють більшість автомобілів у регіоні. З нового року його вартість на місцевих автозаправках збільшилася більше ніж удвічі: з 50-60 тенге за літр (близько $0,13) – до 120 тенге за літр ($0,27).

 

4 січня уряд Казахстану оголосив про зниження ціни на скраплений газ до 50 тенге за літр для Мангістауської області, однак акції протесту не припинилися.

 

Майже у всіх великих містах Казахстану, включаючи столицю, місто Нур-Султан, сталися сутички між протестувальниками з одного боку та поліцією, спецназом та військовими – з іншого.

 

Уранці 5 січня уряд Казахстану відправили у відставку.

 

5 січня у Казахстані тривали зіткнення, в Алмати люди захопили акимат (адміністрацію). Згодом стало відомо про захоплення аеропорту Алмати.

 

Станом на 5 січня надзвичайний стан запроваджено на всій території Казахстану.

 

5 січня прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про рішення направити до Казахстану миротворчі сили ОДКБ (Організація договору про колективну безпеку - військово-політична організація, до якої входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Росія і Таджикистан. Росія позиціонує її як альтернативу НАТО).

 

Як повідомляє УМ, в четвер вранці на головну площу Алмати, де сотні людей третій день протестують проти уряду увійшли бронетранспортери та десятки піших солдатів. Під час наближення військ до натовпу було чути постріли.