У Чернігові ділки вторгували пів мільйона на COVID-сертифікатах

07:51, 28.10.2021
У Чернігові ділки вторгували пів мільйона на COVID-сертифікатах

Зловмисники за плату вносили дані клієнтів до Електронної системи охорони здоров’я. (Фото Нацполіції)

Поліцейські викрили групу ділків, які створили незаконну схему з продажу COVID-сертифікатів без проходження вакцинаціїу Чернігові.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомив пресцентр МВС.

 

Зазначається, що зловмисники за плату вносили дані клієнтів до Електронної системи охорони здоров’я. Лише за останніх два місяці злочинний прибуток перевищив 500 тисяч гривень.

 

«Як встановили правоохоронці, схему виготовлення підроблених сертифікатів організувала 52-річна власниця туристичного агентства. Вона пропонувала клієнтам придбати сертифікат без проходження вакцинації», - йдеться у повідомлені.

 

Деякі клієнти цілеспрямовано зверталися до цієї туристичної компанії лише по підроблені документи, хоч нікуди не збиралися мандрувати.

 

 

Як зазначають у МВС, фігурантка змовилася з чернігівським лікарем та медсестрою, які й вносили відомості про нібито проведену вакцинацію до електронних реєстрів. Після цього медики видавали завірені підписами та печатками паперові Covid-сертифікати.

 

Оскільки неправдиві дані містилися в електронній базі, додаток «Дія» також підтверджував наявність сертифікату про вакцинацію у насправді нещепленої особи.

 

Відомо, що вартість одного підробленого сертифіката становила для замовника 250 доларів США. В середньому за день виготовлялося по 20 фальшивих сертифікатів.

 

Таким чином, лише за останніх два місяці власниця турагентства та кілька медиків отримали понад 500 000 гривень від незаконної діяльності. Гроші у клієнтів вони брали виключно готівкою.

 

Мережу продажу COVID-сертифікатів викрили Управління карного розшуку та Слідче управління ГУНП в Чернігівській області, відділ протидії кіберзлочинам в Чернігівській області.

 

Досудове розслідування триває під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури.

 

Як повідомляла «УМ», Генпрокурорка Ірина Венедіктова узяла під особистий контроль справи про фальшиві сертифікати про вакцинацію від коронавірусу.