ДБР викрило поновлення масштабної діяльності контрабандистів внесених до санкційних списків РНБО, фото

14:51, 22.10.2021
ДБР викрило поновлення масштабної діяльності контрабандистів внесених до санкційних списків РНБО, фото

Під час обшуку у зловмисників. (Фото : сайт ДБР)

Державне бюро розслідувань провело обшуки у контрабандистів із санкційного списку Ради національної безпеки і оборони, які влітку відновили протиправну діяльність.

 

Як інформує УМ, про це 22 жовтня повідомило ДБР на своєму сайті.

 

Бюро встановило, що влітку більшість осіб, стосовно яких РНБО у 2021 році застосувала спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції), поновили свою протиправну діяльність через перерозподіл контрабандних потоків.

 

 

За даними слідства, для відновлення функціонування схем незаконного переміщення товарів через митний кордон України контрабандисти залучили до своєї діяльності нових юридичних осіб, що не увійшли до санкційних списків.

 

«З метою припинення діяльності злочинної схеми незаконного переміщення товарів та інших предметів через митний кордон України бюро провело низку обшуків за місцем проживання контрабандистів та їх подільників, які відновили протиправну діяльність на території Одеської, Київської областей та Києва», - ідеться, зокрема, в повідомленні.

 

«Працівники ДБР здобули докази причетності до злочинної схеми посадових осіб Державної митної служби та осіб, щодо яких накладено санкції», - заявили в бюро.

 

У ході обшуків вилучені чорнові записи, мобільні телефони, планшети, флеш-носії інформації, які мають значення для розслідування кримінальної справи.

 

 

ДБР ініціюватиме проведення у взаємодії з іноземними правоохоронними органами низки спільних заходів щодо встановлення активів зазначених осіб за кордоном.

 

Нагадаємо, що секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов заявив про зрушення у сфері боротьби з контрабандою на митниці.

 

Як повідомляла УМ, працівники ДБР розслідують факти перевищення повноважень працівниками поліції у Житомирській та Запорізькій областях, а також на Київщині.