ВООЗ спрогнозувала, що пандемія триватиме на рік довше, ніж очікувалося

09:34, 21.10.2021
ВООЗ спрогнозувала, що пандемія триватиме на рік довше, ніж очікувалося

ВООЗ оприлюднило невтішний прогноз. (Фото: AFP)

У Всесвітній організації охорони здоровʼя заявили, що пандемія коронавірусу «триватиме на рік довше, ніж потрібно», тому що бідніші країни не отримують вакцин. Це означає, що коронакриза може «легко затягнутися до 2022 року».

 

Як інформує УМ, це заявив старший керівник ВООЗ Доктор Брюс Ейлуорд, якого цитує BBC.

 

Для прикладу, в Африці вакциновано менше ніж 5% населення. На більшості інших континентів — 40%.

 

Ейлуорд закликав багаті країни відмовитися від своїх місць у черзі на вакцини, щоб фармацевтичні компанії могли надавати перевагу країнам з низькими доходами. Він сказав, що багатим країнам необхідно «підбити підсумки» своїх зобовʼязань щодо пожертв, які вони взяли на саміті G7.

 

«Я можу вам сказати, що ми не на правильному шляху. Нам дійсно потрібно прискорити це, або ви знаєте що? Ця пандемія триватиме на рік довше, ніж потрібно», — зазначив Ейлуорд.

 

Альянс благодійних організацій The Peopleʼs Vaccine опублікував нові дані, згідно з якими тільки одна з семи доз, які обіцяли фармацевтичні компанії та багаті країни, дійсно досягали своїх пунктів призначення в бідніших країнах.

 

Перед цим глава ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус заявив, що найближчими місяцями світ може взяти глобальну пандемію коронавірусу під контроль, якщо справедливо розподілить необхідні ресурси.

 

Зауважимо, що вакцинація від коронавірусу ще не розпочалася у трьох країнах світу: Бурунді, Еритреї та Північній Кореї.

 

Восени ВООЗ очікує різкого збільшення кількості смертей від коронавірусу в Європі і країнах Центральної Азії.

 

В Оксфордському університеті заявили, що вакцини від коронавірусу можуть «загальмувати» інфікування, але повністю зупинити COVID-19 неможливо. Тому колективний імунітет є «міфічним».

 

Як повідомляла "УМ",  Всесвітня організація охорони здоров'я вирішила забезпечити бідні країни тестами і таблетками для хворих на коронавірус за ціною всього 10 доларів за курс.

 

.