ВООЗ постачатиме таблетки від коронавірусу у бідні країни

17:01, 19.10.2021
ВООЗ постачатиме таблетки від коронавірусу у бідні країни

Спасаючі пігулки ВООЗ для бідних країн. (Фото: ВВС)

Всесвітня організація охорони здоров'я вирішила забезпечити бідні країни тестами і таблетками для хворих на коронавірус за ціною всього 10 доларів за курс.

 

Як інформує УМ, про це19 жовтня повідомило Reuters, посилаючись на чорновий варіант документа з відповідною інформацією.

 

Цей документ належить до програми, спрямованої на організацію справедливого доступу бідних країн до вакцин, тестів та лікування від коронавірусу.

 

Зокрема, кроки ініціативи з прискорення доступу для боротьби з COVID-19 (АСТ) розраховані на те, щоб пацієнти з легким або середньої тяжкості перебігом COVID-19 могли отримати антивірусні препарати за низькою ціною - всього 10 доларів за курс.

 

АСТ хоче укласти до кінця листопада угоду щодо забезпечення поставок перорального амбулаторного препарату. Однак які саме ліки будуть використані, поки що невідомо. Видання припускає, що йдеться про експериментальний молнупіравір виробництва американської Merck & Co у вигляді таблеток. Препарат може стати першими широко доступними ліками проти COVID-19.

 

10 доларів за курс - це дуже низька ціна. Для порівняння, уряд США вже замовив молнупіравір на 1,7 млн ​​курсів лікування за 1,2 млрд доларів, тобто один п'ятиденний курс коштував 700 доларів.

 

Як зазначає видання, розробляються також інші таблетки для лікування пацієнтів з легким ступенем тяжкості коронавірусу, але молнупіравір - єдина таблетка, яка до цього часу показала позитивні результати в дослідженнях на пізніх стадіях.