Лідер КНДР пропонує Південній Кореї знову «дружити»

09:47, 30.09.2021
Лідер КНДР пропонує Південній Кореї знову «дружити»

Товариш Кім Чен Ин

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що готовий відновити контакти з Південною Кореєю  вже у жовтні.

 

Як інформує УМ, про це він заявив під час виступу в парламенті країни 30 вересня, написало державне корейське Центральне інформаційне агентство (ЦТАК).

 

«Товариш Кім Чен Ин висловив волю відновити з початку жовтня перервані через погіршення відносин гарячі лінії екстреного звʼязку між Північчю і Півднем в рамках зусиль для здійснення очікувань і сподівання всієї нації, яка бажає якнайшвидшого відновлення нинішніх інфарктних міжкорейських відносин і панування міцного миру на Корейському півострові», — сказав лідер КНДР.

 

На думку Кім Чен Ина, для примирення влада Південної Кореї має змінити «конфронтаційний підхід і затяту позицію до КНДР», дотримуватися позиції національної самостійності «не на словах, а на ділі», серйозно ставитися до міжкорейських декларацій і виконувати їх тощо.

 

Також він запевнив, що Північна Корея не має мети і приводу для провокацій щодо Південної Кореї, не має наміру погрожувати і шкодити. Водночас, наголосив лідер КНДР, і Південна Корея має якомога швидше позбутися «манії серйозної кризи і переслідування».

 

Окрім цього, Кім Чен Ин звинуватив США у тому, що вони сіють ворожнечу між країнами, руйнують основу глобального миру і стабільності.

 

«Як ясно показують восьмимісячні наслідки нової американської адміністрації після приходу до влади, військова загроза і ворожа політика США проти нашої Республіки зовсім не змінилися, а, навпаки, форми і способи їх прояву стають більш хитрими. Зараз США виступають за дипломатичну взаємодію і переговори без попередніх умов, але все це націлено тільки на те, щоб обдурити міжнародне співтовариство і приховати свої ворожі акти, і є лише продовженням ворожої політики, яку провадили попередні американські адміністрації», — цитує лідера КНДР агентство.

 

Нагадаємо, що відносини між Північною та Південною Кореями погіршилися в серпні, Пхеньян розкритикував Сеул за співпрацю зі США, зокрема за спільні військові навчання.

 

Гарячі лінії екстреного звʼязку між Північною і Південною Кореями використовувалися з деякими перервами з 1970-х років. У червні 2020 року Пхеньян призупинив їх використання. Пхеньян закидав Сеулу потурання північнокорейським біженцям, які надсилають на батьківщину листівки та інші матеріали, що принижують гідність вождя і провладної партії.

 

У серпні повідомлялося, що Північна Корея, ймовірно, перезапустила ядерний реактор в Йонбьоні, який виробляв плутоній, як вважається, для ядерної зброї.

 

Вранці 15 вересня КНДР запустила дві ракети, які могли бути балістичними. Вони впали в Японському морі. Північна Корея після цього заявила про успішне випробування нової зброї. Через кілька годин військові Південної Кореї успішно запустили балістичну ракету з підводного човна, точно вразивши задану ціль.