Премію «Еммі» отримало розслідування про отруєння Навального

13:59, 29.09.2021
Премію «Еммі» отримало розслідування про отруєння Навального

Навальний виявився для російської влади заміцним "горішком".

Спільне розслідування Bellingcat і CNN про отруєння російського опозиціонера Олексія Навального отримало престижну премію News&Documentary Emmy Awards.

 

Як інформує УМ, про це 29 вересня повідомили на сторінці премії у Твіттері.

 

«Нагороду News Emmys за видатний дослідний репортаж у випуску новин присуджується «Розслідуванню CNN/Bellingcat щодо отруєння лідера російської опозиції Алєксєя Навального», - йдеться у повідомленні.

 

У розслідуванні, яке Bellingcat провело за підтримки The Insider, CNN і Der Spiegel наголошувалося, що отруєння Навального в Томську було скоєно групою з восьми оперативників Федеральної служби безпеки (ФСБ) РФ, які діяли під прикриттям Інституту криміналістики ФСБ.

 

Нагадаємо, що Навальному стало зле в літаку 20 серпня 2020 року дорогою з Сибіру до Москви. Його поклали до лікарні в Омську, а за два дні доправили до Берліна. Німецькі експерти виявили в організмі Навального сліди отруєння нервово-паралітичною речовиною групи «Новічок». Лабораторії Німеччини, Франції та Швеції, а також експерти Організації із заборони хімічної зброї підтвердили факт отруєння.

 

Згідно з інформацією, що надійшла з клініки «Шаріте», Олексій Навальний був отруєний речовиною з групи інгібіторів холінестерази. У неї входять як органофосфати, так і інші субстанції.

 

Російська влада продовжує заперечувати причетність до отруєння опозиціонера, звинувачуючи Захід і ОЗХЗ в маніпулюванні фактами та в політизації справи.

 

У лютому 2021 року суд замінив Олексію Навальному умовний строк на реальний у справі «Ів Роше». З березня він відбуває покарання у ВК-2 у Володимирській області. З урахуванням часу, проведеного в СІЗО і під домашнім арештом, Навальний має провести в колонії два з половиною роки.